Ani posily z áčka body nepřinesly

Podzim jsem zakončili domácí porážkou s Kopaninou.

Za větrného podzimního dne dorazila početná skupina příznivců zličínského FC na utkání béčka mužů proti béčku Kopaniny. Dokonce i místní hospodský Milan si našel chvilku, aby doběhl k umělému pažitu a opakovaným skandováním „Bílej balet!“ hnal domácí za kýženými body. Nutno podotknout, že v základní sestavě se objevilo hned sedm hráčů z kádru áčka, takže se v souboji s týmem z čela tabulky očekával vyrovnaný mač. A prognózy se v tomto ohledu víceméně potvrdily – hodně se hrálo ve středu hřiště. Domácím se přeci jen o něco častěji dařilo dostat se aspoň do nějakého zakončení, ovšem ani střela Stolfy, ani hlavička Klímy hostujícího golmana příliš nezaměstnaly. Obávaný šutér z posledních kol a nový kapitán béčka Pavel Zbožínek z dobré pozice netrefil míč a s obdobnou příležitostí o několik minut pozděj žel bohu nenaložil o mnoho lépe. Tou dobou jsme již bohužel prohrávali – to když se v 16. minutě hostující útočník protáhl po lajně kolem Šindeláře a poslal před bránu přesnou přihrávku, s níž dobíhající hráč, který předskočil Šparlinka, neměl velké problémy a balón uklidil do sítě… Ve zbytku první půle se ještě do docela slušné šance dostal Linhart, jeho hlavička však postrádala přesnost i razanci. A Mertovu střelu ze 45. minuty golman hostí nadvakrát zkrotil. Poločasová přestávka více prospěla domácím, kteří se hned od začátku druhé půle vrhli do útoku a před brankou Kopaniny tak několikrát bylo, i přes jinak dost chladné počasí, pěkně horko… Do šestnáctky se hned zkraje podařilo proniknout Zbožínkovi, na jeho centr bohužel nikdo nedosáhl. V 60. minutě minutě opět po akci Pavla Zbožínka nedokázal míč do branky usměrnit Merta a skóre se tak neměnilo. O chvíli později zkoušel štěstí z dálky Klíma – jeho povedenou střelu z dobrých 25 metrů hostující golman vyrazil na roh. Poté přišly chvíle domácího útočníka Linharta. Několikrát se prosadil do zakončení, branku se mu však ani v 77. a ani v 89. minutě vsítit nepodařilo. Po druhé z těchto šancí vznikla před brankou Kopaniny drobnější strkanice  – zdálo se, že Linhart „zajel“ do golmana, který již měl míč ve své moci; jeden z hráčů Kopaniny na sebe vzal roli mstilele a domácího útočníka strčil na zem. To neuniklo divákům a ani ostřížímu zraku pomezního rozhodčího, který tuto skutečnost za mohutného povzbuzování zličínských ultras oznámil hlavnímu. Tomu nezbylo než za hlasitého jásotu vyprodaných tribun hostujícího hráče vyloučit. To byla bohužel poslední veselejší událost. O chvíli později si totiž domácí Žák pokazil velmi slušný výkon, když v pozici posledního hráče zkoušel kličku na útočníka, ta mu nevyšla a pak už mohl pouze sledovat, jak hostující hráč upaluje na brankáře Šokoďka, až mu dredy vlají. Nabídnutou příležitost zmíněný hráč chladnokrevně zakončil (byť si při následné oslavě gólu málem zlomil vaz) a zpečetil tak osud utkání. V souboji béček si tak Kopanina odvezla ze Zličína tři body po výhře 2–0.