Ani podruhé jsme Motorlet neporazili

Stejně jako na podzim skončil zápas remízou. Stejně jako na podzim jsme vedli a stejně jako na podzim dohrávali proti deseti. A stejně jako na podzim oslabený Motorlet vyrovnal z penalty. Jenom místo 1:1 to skončilo 2:2.

Zápas jsme začali velmi aktivně a už ve 3.minutě šli do vedení. Dva metry před šestnáctkou se dostal k míči Novák a přesnou střelou k tyči otevřel skore zápasu. Za tři minuty prolétl obranou hostů Merta, ale jeho střela jen o centimetry minula pravou tyč branky Zamazala. V 15.minutě po centru Sigana přiklepl Klíma míč Mertovi, jeho střela se odrazila k Řezáčovi, ale i ten mířil těsně vedle. Pak přišel první nesmělý střelecký pokus hostů, ale Poništiak Šokoďka nijak nevyděsil. Druhý pokus Poništiaka už byl razantnější, ale Škoďko si i s ním věděl rady. Ve 23.minutě, po rohovém kopu Sigana, Zamazal vyhrál souboj s hlavičkujícím Novákem. Ve 28.minutě hosté vyrovnali. Přímý kop hlavou prodloužil na zadní tyč Podaný a nikým neobsazený Majerčin hlavou přes celou brankou poslal míč do naší sítě. Ve 36.minutě mohli jít hosté dokonce do vedení. Po přímém kopu se odražený míč dostal k Podanému, ale Šokoďko jeho střelu vytěsnil na roh. Po něm jsme šli do přečíslení a Alfama Lima zastavil náš brejk jen za cenu žluté karty. Za minutu přišla podobná akce na druhé straně a tentokrát se zažlutil náš Novák. Poslední slovo první půle měli hosté, ale Majerčin centr Vrška mezi tyče neusměrnil.
Hned v první minutě druhé půle měl velkou šanci Podaný, ale Šokoďka nepřekonal. Ve 49.minutě vypálil z dálky Štefánek, Šokoďko byl u své tyče včas a míč vyrazil na roh. Za tři minuty jsme šli podruhé do vedení. Po přímém kopu Sigana hlavičkoval Žák, Zamazal míč vyrazil, poradil si i s dorážkou Řezáče, ale Novák už hlavou poslal míč do branky. V 57.minutě jsme předvedli signál z rohového kopu, ale Merta hlavou poslal míč vysoko nad. Za minutu se nechal školácky, po druhé žluté kartě, vyloučit Alfama Lima, když zblokoval naše rozehrání přímého kopu.Přesilovku jsme využili jen do velké převahy, ale rozhodnout zápas třetím gólem jsme nedokázali. Řezáč sám před Zamazalem nechal vyniknout golmana hostů. Novák sám před Zamazalem branku z pěti kroků netrefil a hlavičku Merty dokázal Zamazal zkrotit. A tak přišel trest. Zbytečná ztráta míče na půlce, brejk hostů a Chrž ve vápně stáhnul k zemi zakončujícího Štěfánka. Zmeškal nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Chtěli jsme tři body a dál se hnali do útoku. Čížek však pálil zbrkle nad branku. V nastavení přišel zkrat Nováka. Vršek jej v úniku držel za dres, náš útočník se po něm ohnal rukou. Místo výhody přímého kopu a karetního trestu pro Vrška jsme šli domácí do deseti a za chvíli se pískal konec.
Jaroslav Šturma (Motorlet B): Chtěli jsme tady vyhrát, máme bod. Vzhledem k průběhu zápasu, kdy jsme dvakrát dotahovali, musíme být s remízou spokojeni.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Myslím, že zápas se musel divákům líbit. Oboustranně to bylo ofenzivně pojaté. Měli jsme několik šancí zápas pojistit, ale tři vyložené šance jsme nedali a pak přišla naše chyba z které se zrodila penalta. To, co provedl v závěru Novák, to nechápu. Celý zápas hraje výborně, dá dva góly a pak si to naprosto nesmyslně pokazí.