I přes nepovedený druhý poločas vezeme z Hájů tři body.

V dalším kole jsme zajížděli o státním svátku na hřiště na Hajů, kde nás na své umělce hostilo domácí mužstvo.

I přes brzký začátek zápasu nám první poločas vyšel výborně a již v 7.min.jsme šli do vedení, když po pěkné akci Ďubašík vyslal po křídle  Hnízdila, který přízemním centrem našel na hranici malého vápna Vitarigova, který se nemýlil a poslal hosty do vedení 0:1. V 16.min.se pěknou střelou k tyči prezentoval Kočí, ale domácí gólman bravurně vyrazil na roh, který jsme si ještě jednou zopakovali, ale bez tíženého efektu. Ve 23.min.našel čechraný centr ve vápně Ďubašíka, ale střela z voleje mu nesedla úplně ideálně a jeho střela šla nad branku. Další pěkná chvilka přišla ve 26.min.kdy jsme měli výhodu rohového kopu, ale jeho hlavička z náběhu šla kousek nad domácí svatyni. Skóre se měnilo ve 30.min.když jsme dostali domácí stopéry pod tlak po dobrém presingu. Střelec naší první branky Vitarigov se dostal do brejku, který střelou podél vybíhajícího gólmana zvýšil na 0:2. A tímto výsledkem skončil i první poločas.

Bohužel druhý poločas nám vůbec nevyšel a prakticky celou dobu, byli domácí mnohem aktivnější a vytvářeli si i šance. Hned ve 37.min.jsme zaváhali ve středu hřiště, ale na rozdíl od nás domácí nabídnutý brejk nevyužili, protože jejich střela šla vedle. Ani tahle šance domácích pro nás nebyla výstrahou ! Ve 40 min. po zmatku  v našem pokutovém území, kdy jsme měli míč snad 4x na kopačkách a mohly odkopnout do bezpečí, ale nestalo se tak a domácí naší nešikovnost potrestali snížením na 1:2. Kontaktní branka ještě více nastartovala domácí hráče a i nadále udávali tempo zápasu. Naši ojedinělou šanci ve druhém poločasu měl ve 43.min.Šída, který po přesném pasu od Ďubašíka za obranu šel sám na domácího gólmana, ale ten si s jeho střelou poradil. Vyrovnání přišlo ve 47.min.kdy po rohu přišly další zmatky v našem brankovišti – 2:2. Domácí cítili šanci na zvrat v zápase a začali hrát ještě více ofenzívněji. Ale přitom zapomněli, že i my jsme schopni se dostat do brejkové situace. Ta přišla v 53.min.kdy Hnízdil poslal pas za obranu, na který si naběhl opět Šída a svojí druhou šanci už využil a jak se ukázalo, tahle branka byla rozhodující 2:3 pro hosty. Tento okamžik domácí trochu zaskočil a naopak, nás probral z herní mizerie. Lépe jsme začali dostupovat šikovné domácí útočníky a tím jim dávat menší prostor pro kombinaci, což nám pomohlo a nebyli pod takovým tlakem. Do konce si už ani jedno mužstvo nevytvořilo žádnou brankovou příležitost a tak tři body putují na Zličín. Co dodat, za předvedený výkon ve druhém poločase jsme si tři body asi nezasloužili a je škoda, že neudržíme odehrát zápas ve stejném tempu. Po zranění V. Macka jsme nemohly střídat a tím mužstvu pomoci. Proto věřím, že v dalším zápase se už vrátí někteří marodi a naše lavička bude širší.

1. třída skupina B, 13. kolo, pátek 08.5.2015, 08:30

FC Háje Jižní Město 2:3 FC Zličín