ZNOVU JSME SAHALI PO ZLATU

Zličínská mladší přípravka hráčů narozených v roce 2008 v rychlém sledu odehrála další tři halové turnaje. V e dvou brala bramborové medaile a v tom úplně posledním této halové sezóny znovu sahala po titulu.

Zličínská mladší přípravka hráčů narozených v roce 2008 v rychlém sledu odehrála další tři halové turnaje. V e dvou brala bramborové medaile a v tom úplně posledním této halové sezóny znovu sahala po titulu.

První turnaj se konal v sobotu 19. března 2016 na Zličíně. Náš tým místo mne vedl František Poupě, tatínek malého Fandy, za což bych mu tímto ještě jednou rád poděkoval. Není snadné naložit si na svá bedra břímě zodpovědnosti, ale myslím, že to zvládl výborně, Tady jsou jeho slova:

Nezačali jsme nejlépe a bez větších šancí na skórování první zápas prohráli 0:1. Kluky to ale naštěstí psychicky nezlomilo. Druhý zápas nás čekal jeden z mladších týmů turnaje a v tomto případě se projevily naše zkušenosti, výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 3:0. Při třetím utkání došlo k otestování charakteru našeho mužstva a je potřeba říct, že díky týmovému výkonu obstálo. Přes nepříznivý vývoj, kdy jsme o dva góly prohrávali, se podařilo skóre srovnat a na konci zápasu jsme dokonce bojovali o vítězství. Povedená druhá půle v tomto utkání kluky nakopla do zbytku turnaje. K tomu jsme navíc před čtvrtým duelem udělali drobné změny v sestavě, které napomohly k dalšímu oživení hry. Pomohlo zejména přesunutí Vojty do druhého útoku k Míšovi Hornofovi, který díky tomu nastřílel hattrick. K povedenému útočnému výkonu mužstva zde výrazně pomohl i brankář svoji odvážnou rozehrávkou, díky které jsme byli schopni rychle přecházet do protiútoků a nedali tak soupeři ani na chviličku vydechnout. Díky zlepšení v průběhu turnaje jsme nakonec bojovali o medaile až do posledního zápasu. Přes jeho nepříznivý vývoj se kluci nevzdali až do konce. Podruhé už se jim ale bohužel vyrovnat nepodařilo a tak medaile nakonec o skóre unikla. I tak zaslouží kluci za předvedený výkon pochvalu, protože přestože nebyla medaile, tak týmová hra, podpořená bojovností je určitě příslibem do budoucna a pokud budou kluci takto pokračovat dál, čeká je jistě ještě spousta dalších medailí.

Naše zápasy:

Meteor 0:1, FAAZ 09 3:0, FAAZ složený tým 2:2, FAAZ 08 4:2, SK Slavia Jesenice 4:5

Branky: Vojta Strnádek 5, Míša Hornof 3 Míša Lukáš 1, Adam Procházka 1, Matěj Košnář 1, Fanda Poupě 1

Sestava: Berky, Gubinov, Jára, Košnář, Lukáš, Poupě, Hornof, Raszka, Procházka, Strnádek

O den později jsme jeli do haly Hamr v Braníku,kde se nám moc nedařilo, pochválit musím hlavně Míšu Lukáše, který chytal skvěle a ve velké formě hrajícího Matěje Košnáře, zdatně jim sekundoval ještě Martin Křovák, ostatní hráči se s nepotkali s formou. Částečně za to mohla určitě i únava, někteří kluci hráli druhý turnaj ve dvou dnech.

Naše zápasy:  FK Motorlet 0:5, FK Viktoria Žižkov 2:0, SC Xaverov 0:3, Spartak Kbely 1:2

Sestava: Lukáš – Procházka, Košnář, Křovák Martin – Olišar, Křovák Adam, Strnádek

Na poslední halový turnaj sezóny 2015-16 jsme zajeli do haly Eden v Berouně. A dařilo se nám. Ve skupině jsme dominovali, nastříleli nejvíc branek a získali nejvíc bodů. Zvlášť první zápas proti FK TJ Prachatice se velmi povedl a výhra 6:0 byla zasloužená. Míč je ale kulatý a fotbal skutečně nemá logiku, což se potvrdilo ve finále.

Napřed jsme se tam ale museli dostat. Po nejlepším výkonu na celém turnaji porazili kluci s přehledem Králův Dvůr. Naší hře nechybělo nic, nádherné přihrávky, pohyb s míčem i bez míče, rychlost, góly, moc dobře se na to dívalo. Bohužel těsně před koncem si Míša Folprecht poranil koleno a ve finále nemohl nastoupit. Sice to zkusil, po pár vteřinách ale odstoupil, nemělo cenu riskovat nějaké větší zranění.

Finále nám určilo znovu Prachatice. Bohužel jsme nedokázali zopakovat výkon proti stejnému soupeři ze skupiny, protivník nás předčil ve všem a titul si zasloužil. Kluci bojovali, některým v závěru ubývaly síly a neúčast Míši na hřišti na ně určitě zapůsobila i psychicky.

Všem hráčům patří velké poděkování, odvedli skvělou práci a ke zlatu chyběl jen krůček. Dominik Šill v bráně působil sebejistým dojmem, podle mého názoru by mu slušela cena pro nejlepšího gólmana turnaje. Obránci svoji roli zvládli velmi slušně, útočníci stříleli góly. Kluky fotbal bavil, měli radost ze hry. Pěkná tečka za halovou sezónou, nutno poznamenat, že velice úspěšnou.

Naše zápasy ve skupině: FK TJ Prachatice 6:0, FK Králův Dvůr 3:1, SK Spartak Příbram 0:0

Semifinále: FK Králův Dvůr 4:1

Finále: FK TJ Prachatice 0:3

Branky: Míša Folprecht 8, Fanda Poupě 4, Vojta Strnádek 1

Sestava:  Šill – Křovák Martin, Procházka, Košnář – Poupě, Strnádek, Folprecht

 

 Václav Škarda - trenér