Zlepšeným výkonem ve druhém poločase vezeme z Braníku bod.

Ve 20. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v neděli 3. 5. 2018 zajížděli na hřiště ABC Braník.

Zápas pro nás začal hodně smolně, protože hned ve druhé minutě se srazili hlavami Tseber s Hollerem. Saša to ,,odnesl“ jen šrámem nad obočím, ale  podstatně hůře dopadl Patrik, který má rozseklou hlavu a musel střídat a  jet do nemocnice na šití ( 8 stehů !). Nevím  jestli tato nepříjemná událost měla na kluky vliv, ale celý první poločas byl z naší strany hodně špatný. V 18.min.se dostávají domácí do vedení, když jsme jim hodně lacino darovali roh, který byl rychle rozehrán a úspěšně zakončen – 1:0. Domácí měli několik příležitostí, které naštěstí ne využili a my jsme už jen čekali na poločas…

Ani začátek druhého poločasu nenaznačoval nějakou změnu a v 56. min. prohráváme již o dvě branky. Ve středu hřiště jsme nechali hodně prostoru domácímu hráči, který prakticky nebyl nikým atakován a tak se dostal až do vápna, kde už neměl problém úspěšně zakončit – 2:0. V tu chvíli jsem myslel, že se položíme a odjedeme s debaklem. Naštěstí tomu, ale tak nebylo. V 59.min. se chtěl individuálně prosadit Holakovský, ale za hranicí velkého vápna byl faulován. K míči se postavil Karták a technickou střelou od tyče snížil na 2:1. Vstřelená branka nás evidentně povzbudila a byli jsme mnohem aktivnější. Domácí hráči začali hodně ztrácet jednoduché míče a byli jsme to my, kdo začínal mít více ze hry. V 76.min.zatáhl míč po pravé straně Holakovský, ale Berky na jeho přihrávku do branky neprotlačil. O chvilku později jsme zahrávali z pravé strany trestný kop Vinšem, ale Šída v zakončení selhal. V poslední minutě zahrál domácí hráč nešťastně rukou v pokutovém území a to znamenalo pokutový kop. Z hráčů se nikomu do provedení moc nechtělo, ale Tomáš Karták ukázal, že to v noze má. Střelou za levou tyč, nedal gólmanovi šanci ( i když se po ní natahoval , co to šlo ) a vyrovnal na konečných 2:2. Tím jsme rozšířili náš remízový účet na 7 !  Je jen škoda, že se nám mužstvo ,,rozpadá pod rukama“ ……

Pražský přebor, 20. kolo, neděle 03.6.2018, 14:45

ABC Braník 2:2 FC Zličín