ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - BOROVANY U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Přiblížení průběhu soustředění pro rodiče a příznivce této skvělé party.

Na soustředění jsme odjeli v pátek v 11.00 hod. od našeho hřiště na Zličíně. V den příjezdu probíhalo seznamování s ubytováním a prohlídkou veškeré vybavenosti. Naplno jsme začali trénovat hned v pátek v 15.00 hod. Můj plán a vize na soustředění byly, že je potřeba do sebe dostat co nejvíce fyzické kondice a také jsem chtěl změnit projev herního stylu, který jsme dosud hráli. K tomu jsem také přizpůsobil průběh soustředění. To, co jsem chtěl splnit jsme překonali a vše dopadlo nad očekávání výborně. Musím maximálně pochválit všechny zúčastněné za průběh celého soustředění. Kluci makali, co to jen šlo a i přes nějaké drobnější puchýře, stále dřeli. Tréninky probíhaly 4x denně, v nichž jsem měl zahrnuté vytrvalostní běhy (běh po silnici), silové běhy (kopce, pole), posilovna, fyzická cvičení a tréninky na UMT. Za celou dobu soustředění jsem sčítal naběhané kilometry, které jsme absolvovali a celkový součet mne mile překvapil …... čísla byla někde kolem 100 km. K tomu ještě samozřejmě běh na hřišti,  který také nebyl úplně lehký a jako „zpestření“, které bylo v rámci tohoto soustředění jsem domluvil dvě přátelská utkání.

Musím smeknout před všemi hráči a ještě jednou všem moc poděkovat. Teď jen pevně doufám, že budeme všichni v nastaveném stylu a tempu pokračovat, jelikož pokud polevíme, naše práce a dřina by přišla nazmar. Věřím, že kluci ví co chtějí a tempo a snahu udrží …. Jsem přesvědčen, že vše, co do sebe na tomto soustředění „dostali“, prodají v mistrovských zápasech a budeme každému soupeři víc, než nepříjemným protivníkem.

1) Borovany (muži + dorost) – FC Zličín  2:7 (2:2), Góly FC – Vagner 2x, Mayer 2x, Kubr 2x (1x PK), 1x Muller

Sestava: Kubina Michal, Derda Ivan, Kubina Martin, Pešek Matěj, Horák Tomáš, Vagner Tomáš, Kubr Stanislav, Muller Jakub, Jirka Matěj, Fuksa Jakub, Mayer Filip

Střídali : Tričkov David, Zima David, Dubašík Jan

2) Slavia České Budějovice (dorost) – FC Zličín  2:3 ( 1:1) , Góly FC : Muller (PK), Fuksa, Kubr

Sestava : Kubina Michal , Derda Ivan , Kubina Martin, Pešek Matěj, Horák Tomáš, Vagner Tomáš, Kubr Stanislav, Muller Jakub, Zima David, Fuksa Jakub, Mayer Filip

Střídali : Koch Dominik, Kliment Lukáš, Tričkov David, Jirka Matěj, Dubašík Jan

Průběh zápasů :

První zápas jsme hráli proti domácímu týmu Calofrig BOROVANY. Soupeř si své mužstvo poskládal společně z mužů a dorostu dohromady. Hned od prvních minut jsme byli jasně lepší. Poločas sice končil remízou, ale jen z toho důvodu, že jsem do naší hry vložil novou herní koncepci. Chci v druhé části sezony hrát více z fyzického fondu a rychlými přihrávkami procházet do obraného území soupeře. Prostě nenechávat si balon dlouho u nohy a být stále v pohybu a útočit i s krajními obránci. Druhý poločas už se nám toto vše dařilo a soupeř se pouze stačil otáčet za našimi borci, kteří mu probíhali do obrany. Všechny naše góly padly po krásných a promyšlených akcích. I fyzicky jsme soupeře uběhali a tak jsme mohli být spokojeni.

Druhý zápas byl proti dorostu SK Slavia České Budějovice. Tento soupeř na nás vletěl hodně ostře a to doslova; jak herním, tak i tvrdým projevem hry nás hodně překvapil a to vše trvalo min. 15 minut. Během této doby jsme se nedostali za půlící čáru. Byli jsme to ale nakonec mi, kdo měl první gólovou šanci. Tomáš Vagner vnikl do vápna soupeře, kde byl faulován, a měli jsme k dispozici penaltu. Mohli jsme tedy jít do vedení, ale Standa Kubr přestřelil. Bohužel ve chvíli, kdy se hra začala vyrovnávat, a my jsme přebírali iniciativu, šel soupeř do vedení; v 35 minutě utekl soupeř po levě straně až do vápna, odkud vystřelil na kříž branky - Michal Kubina, ale perfektně vyrazil, bohužel nikdo z našich nedobíhal a tím pádem soupeř do prázdné branky v klidu uklidil míč. Ve 40 minutě se soupeřovi povedla nádherná střela za vápnem, která letěla přímo do šibenice naší branky – skvělý zákrok našeho brankáře Michala Kubiny, ale vzal soupeři radost. Před vyrovnávacím gólem, který padl ve 42 minutě, kluci hráli přesně podle mé navrhnuté taktiky – zrychlené akce na 2 doteky a rychlý vpád do obranného území soupeře….akci předvedl Matěj Jirka, který rychle hodil aut na Standu Kubra a ten neváhal jít okamžitě do vápna. Soupeř, ale bohužel ostře zajel do jeho kotníku a bylo vynucené střídání. Kopali jsme penaltu, kterou Kuba Müller se štěstím proměnil, ale spíše jsme se báli o stav Standy Kubra (naštěstí se Standa v 75 min. opět na hřiště vrátil) - poločas končil remízou. Druhý poločas už byl, ale plně v naší režii. Do vedení jsme šli v 60 minutě po centru Davida Zímy a důrazu Jakuba Fuksi ve vápně, který v leže uklidil balon do sítě. Nově postavená stoperská dvojice Martin Kubina x Matěj Pešek, která si vedla během utkání hodně dobře, si bohužel „vybrala chvilku“ a to v 68 minutě, kdy míč za obranu ani jeden z nich nenásledoval a soupeř srovnal po přehození, jinak výborně chytajícího Dominika Kocha. Další chybu už naše obrana nepřipustila a naopak po návratu Standy Kubra na hřiště, jsme zvrátili vedení na naši stranu, a to v 78 minutě, při hezké rychlé akci na pravé straně, při které si Standa Kubr navedl balon na vápno a levou nohou do šibenice nám dal opět vedení. To už jsme byli lepší a „běhavější“, než soupeř. Měli jsme další tři šance, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. I tak jsem se zápasy moc spokojen.

Na závěr chci klukům moc poděkovat za přístup a odmakání celého soustředění a za rychle se přizpůsobení na nový styl hry., která vzali vážně a důsledně. Věřím v ještě lepší výkony a klidný průběh sezony.

fotky ze soustředění najdete ve fotogalerii.