Zimní ligu jsme odstartovali těsnou porážkou!

Zimní období je tady a na Zličíně se rozjela zimní liga. Pro nás slouží především k vyzkoušení nových variant rozestavení, nácviku tréninkových situací a také k příležitosti kluků, kteří tak často v sezóně nenastupovali, aby ukázali, že na to mají.

V prvním zápase jsme se střetli s týmem z Rudné. Začátek zápasu jsme zachytili ve slibném tempu a diktovali hru. Naše kombinace měli hlavu i patu a bylo se na co koukat. Po jedné z takových jsme se dokázali na pět nahrávek dostat do centru, který nekompromisně zakončil Honzík, 1:0. Neudrželi jsme ale koncentraci a ihned vzápětí inkasujeme po ne-důrazu na 1:1. Pak jsme se trochu zklidnili a opět přebrali iniciativu. Do konce poločasu jsme však žádnou další šanci využít nedokázali.

Druhý poločas nás soupeř zatlačil a vytvořil pár slibných šancí, které ale nedokázal proměnit. My jsme se postupně osmělovali a začali předvádět hru z prvního poločasu. Bohužel však ve fázi, kdy jsme měli hru plně pod kontrolou jsme dostali gól, 1:2. Kluci se ještě snažili s výsledkem něco udělat, bohužel naše efektivita ze začátku zimní přípravy není dobrá, a tak utkání skončilo, za mě nezaslouženou, porážkou.

Pro mě dnešní zápas splnil to, co měl. Soupeř byl fyzicky zdatnější, urostlejší a hrál to, co většina týmů v přeboru, dlouhé míče do soubojů s využitím odražených míčů a rychlých křídel. My se prezentovali kombinačním fotbalem, kterému zatím schází kvalitnější finální fáze.

V dnešním zápase jsme také ztratili zbytečně mnoho míčů v přechodové fázi. Kluci si musí sami vyhodnotit, kdy je potřeba hru zrychlit a kdy si naopak mohou dát o dotek navíc. Dále také náběhové situace ofenzivních hráčů nebyly vždy ideální.

Naopak bych vyzdvihl neustálý pohyb středových hráčů a především odvahu od obrany jít do rizika, případně rizikových nahrávek kolem vlastního vápna. V těchto zápasech je potřeba do sebe dostat sebevědomí, že i těžké situace mohu a dokážu řešit fotbalově.

Dnes tedy dobrý výkon, od kterého je potřeba se odpíchnout, s chybami, na kterých je potřeba pracovat.