Zbytečná ztráta bodů a návrat do bojů o záchranu

Řada neproměněných šancí a dva hloupé góly nás připravili o důležité body.

V dalším kole jsme doma přivítali SK Nusle. Dnes jsme chtěli potvrdit vítězství s Fórem Ukrajinců a získat si tak definitivní jistotu záchrany soutěže pro příští ročník.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned jsme si vypracovali několik šancí. V 8.minutě se po přihrávce Urbana dostal sám před brankáře Tomáš Krupička, bohužel volí kličku gólmanovi, kterou hostující brankář Bezkočka likviduje. Ve 12.minutě se do dalšího samostatného průniku po kolmici Filipa Mírka dostává opět Tomáš Krupička, ale opět se rozhodl pro kličku, která dopadla velmi podobně jako ta první. V 19.minutě se k odraženému míči dostává Mírek, ale jeho střelu gólman kryje. Za pět minut se po dlouhém autovém vhazování dostává k míči opět Filip Mírek, uvolňuje se přes obránce, ovšem Bezkočka jeho střelu vyráží na rohový kop. Ve 43.minutě Tomáš Krupička vybojoval míč u brankové čáry hostí, vrací zpět před branku, kde zcela osamocený Mírek zakončuje přesně – 1:0.

Druhý poločas začínáme stejně aktivně jako ten první, už v 51.minutě se po centru Belka dostává k hlavičce Mírek, ale ta končí jen vedle hostující branky. V 60.minutě v přerušené hře naběhne hostující Sehnal zcela zbytečně do Filipa Mírka a posílá ho rukama k zemi, následuje červená karta. Hra se následující minuty odehrává především ve středu hřiště a vypadá to, že výsledek bezpečně kontrolujeme. Bohužel přichází opět naše tradiční chvilka, když dlouhý balon nedůsledně Daniel Shon pouští a hostující útočník zcela sám zakončuje na 1:1. V 87.minutě je dílo zkázy dokonáno, když Mirek Strachota přichází za velkým vápnem o balon a hostující záložník ho posílá z 25 metrů na naši branku. Aleš Rosendorf stojí jak přikovaný a míč tak končí v naší síti – 1:2. V 88.minutě ještě zahrává Standa Belko volný přímý kop, který bohužel končí jen na levé tyči hostující branky a tak se stav již nemění.

Filip Mírek (trenér FC Zličín): „Ne náhodou jsme týmem, který v soutěži obdržel nejvíc branek, bohužel 80% gólů dostaneme takovým způsobem, že by se styděli i žáci. Dnes jsme si vytvořili šancí na pět zápasů a dáme pouze jeden gól, což je další věc která nás sráží do kolen. Kdyby to po poločase bylo 3:0 nikdo by se nedivil, pak z toho je nakonec uděláme tohle. O definitivní jistotu záchrany soutěže se budeme muset tedy ještě poprat.“