Zbytečná prohra

Bezkrevný výkon, individuální chyby a zbrklost v kombinaci, to jsou hlavní příčiny včerejší prohry starších žáků na hřišti Aritmy.

Náš tým starších žáků nastoupil k pátému mistrovskému utkání v sezoně na velmi špatné umělé trávě na Aritmě, která se však bohužel podepsala na výkonu našeho mužstva, nikoli soupeřova.

Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně, nebyli jsme schopni udržet delší dobu míč, celá hra se odehrávala v rámci nakopávaných balonů jak na naší, tak soupeřově straně. Postupem času soupeř hru zpřesnil a začal si vytvářet mírnou územní převahu, kterou jsme však zatím dokázali umě eliminovat. Bohužel těsně před přestávkou přišel nepochopitelný zkrat, kdy náš hráč vhodil aut před naším pokutovým územím soupeři přímo na nohu, který přeloboval vyběhnuvšího gólmana Kovaříka. 32. minuta - 0:1.

Do druhého poločasu jsme vyběhli nabuzení s tím, že dáme vyrovnávací branku, ale opět se potvrdilo staré známé pravidlo - "nedáš - dostaneš". Po nadějném průniku Kaliny soupeř čistě vybojoval balon, přenesl hru na naší polovinu, kde jsme se zhruba 4 metry před pokutovým územím dopustili faulu. Z následného přímého kopu se soupeř trefil přesně k tyči - 0:2. Záhy na to se nám však podařilo zásluhou Konovshiyho střely z vápna snížit na 1:2 a vycítili jsme šanci. Ale bohužel, na naše kopačky se celý zápas vkrádala zbrklost a nervozita, tudíž jsme místo kombinace po zemi pouze bezhlavě nakopávali balony. Po té přišli dva slepené a téměř identické góly, kdy se soupeř trefil přímo pod břevno a těsně před koncem se prosadil naposledy po samostatném úniku útočník domácích - tím bylo skóre završeno na konečných 1:5.

Doufejme, že se z toho do příště oklepeme, v trénincích i v zápasech budeme pracovat na 100% a příště se s Vámi, čtenáři, podělíme opět o radost z výhry.

Sestava: Kovařík-Světlík, Svoboda, Bous - Soukup, Malý, Horálek, Číhal - Drábek, Mariánek, - Kalina

Střídání: Konovshiy, Pavelka, Müller