Zápas s Ďáblicemi jsme vůbec nezvládli…

V 19. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v neděli 27. 5. 2018 hostili mužstvo SK Ďáblice.

V dalším zápase jsme hostili přímého souseda z tabulky, kterému jsme chtěli vrátit podzimní ,,plichtu“, kdy jsme i přes dvoubrankové vedení nevyhráli …

Již v první minutě jsme mohli jít do vedení, ale po závaru v šestnáctce hostí zakončil Adam jen do břevna. Ten samý hráč se ,,gólově prosadil „ ve 12.min., ale bohužel do vlastní branky, když si nešťastně vrazil centrovaný míč z pravé strany 0:1!  Po inkasované brance jsme se sice snažili hrát, byli i aktivnější, ale naše snaha končila ještě před vápnem hostí, kteří nás zlobili rychlými brejky, které jsme jen s obtížemi dokázali řešit. Bohužel, ve 32.min.inkasujeme podruhé, když dlouhý balón za obranu, který se snáší až do našeho malého vápna, kde je zcela volný hráč a hlavou ,,uklízí“ míč do naši branky  - podruhé 0:2.  Před poločasem jsme si vytvořili jen jednu velkou šanci, když po pravé straně se dostal do vápna Holler, zpětnou přihrávkou na penaltě našel nabíhajícího Tsebera, ale jeho střela , která mířila do branky, byla zblokována a odražený balón zakončuje Šída nad .

O přestávce jsme stáhli hru na tři obránce ,se snahou posílit hru směrem dopředu. Zkraje druhé půle se vyznamenal Budský, když po úplně zbytečném faulu před naší šestnáctkou vyrazil dobře zahraný trestný kop, který mířil přesně k tyči. Naše následné šance, do kterých se dostal Tseber ( dal branku, ale zakončil nesmyslně rukou, bohužel …)  a Karták, zůstaly nevyužity a tak přišel trest na druhé straně. V 58.min. Votava na polovině hřiště špatně odhadl vysoký balón a tak musel nebezpečí po propadnutí míče na poslední chvíli řešit Palivec, ale bohužel to bylo s faulem. Následný trestný kop zhruba z 18m.hostující hráč trefil parádně - 0:3. O chvilku později se přece jenom pokoušíme dostat do zápasu a po pěkné jednoduché akci, kdy míč šel po ose Žídek, Karták a ten přesným centrem do vápna našel hlavu Tsebera, který hlavou nedal gólmanovi šanci 1:3. Branka nás nabudila a ještě více jsme ,,přišpendlili“ hosty před jejich šestnáctku, bohužel opět jsme to soupeři hodně usnadnili. Kopeme roh ( a opět dobře), ale nikdo z našich hráčů se na míč nedostane ! Hosté míč odkopávají, ale jen k naším hráčům. Bohužel další nepřesná přihrávka ve středu hřiště vybízí  k rychlému brejku útočníka hostí, který s nabídnutou šancí nepohrdnou – Budský nemá šanci 1:4. V 75.min.korigujeme na konečných 2:4. Karták zahrává trestný kop z pravé strany, všimne si špatně postaveného brankáře hosti a střelou na přední tyč ho překvapí…

Co dodat? Výsledek  je pro nás možná krutý, ale dokud budeme dělat při rozehrávce takovéto taktické chyby, tak prostě zápasy zvládat nebudeme ….

Pražský přebor, 19. kolo, neděle 27.5.2018, 15:00

FC Zličín 2:4 SK Ďáblice

Branky 41. Tseber, 75. Karták - 12. vlastní Adam, 30. Drtina, 58. Nový, 71. Řehoř.