Zápas jsme rozhodli až ve druhém poločase

V dalším důležitém zápase jsme hostili mužstvo Satalic. Bohužel před zápasem nám vypadli pro nemoc či zranění tři hráči a při úzkém kádru to byla pro nás velká komplikace. Naštěstí kluci zápas odmakali a odměnou nám byly tři body a poprvé také nula při obdržených brankách.

Od začátku se hrálo velice opatrně a šancí během první půle bylo minimálně. Za zmínku stojí 7.min. kdy po rohu střílel Müller, ale jeho střela byla zblokována. V Prvním poločase jsme měli celkem pět střel mezi tyče, ale spolehlivý brankář hostí si s nimi poradil, protože všechny šly doprostřed branky.  Nutno podotknout, že soupeř hrál velice odpovědně a všechny situace se snažil řešit fotbalově, což bylo sympatické a k vidění bylo několik pohledných akcí, kterým chybělo jen lepší zakončení.

O přestávce jsme museli přeskupit sestavu a Derda se vysunul na hrot. Výsledkem jeho aktivity byla nastřelená spojnice ve 40 min. I nadále jsme byli velice aktivní a naše převaha začínala být znát. Bohužel naše zakončení je žalostné. Vysvobození z našeho gólového trápení přišlo v 52. min. když po levé straně se uvolnil velice aktivní Zima, přešel přes dva hráče až do vápna a napůl střela na půl centr ,,trefil“ Derdu, od kterého míč skončil v sití hostů 1:0. Hodně šťastný gól nás uklidnil a naše nasazení bylo v této fázi zápasu hodně vysoké. Hosté již spoléhali jen na rychlé brejky, které naštěstí naše dobře fungující defenzíva  vyřešila hned v zárodku a tak se hrálo prakticky jen na jednu branku. Bohužel slabá koncovka nás trápí celý podzim a ani v tomto zápase tomu nebylo jinak. V 63.Zimova střela těsně vedle, 65. Stemberk nedosáhl před prázdnou brankou na centr Derdy, v 67. Stemberk těsně vedle, v 68. Zima sám před brankářem – nedal! Vysvobození a uklidnění nám přinesla až poslední minuta. První střela, která nešla do prostředku branky , ale k tyči skončila brankou. Umístěnou střelu k tyči poslal zpoza vápna kapitán Jíra 2:0. Po rozehrání zápas skončil a nám přinesl úsměv do tváří. Toto vítězství nás stálo hodně sil ( rodičů nervů ), protože situace před zápasem nebyla ideální, ale kluci se semkli a celý zápas odmakali. Teď nás čekají tři těžké zápasy se soupeři z popředí tabulky a tak si musíme říct, že nemáme co ztratit a každý zápas odmakat naplno. Rád bych ještě pochválil soupeře, který se svým mladým mužstvem se snažil hrát kombinační fotbal.

1. A třída skupina B, 7. kolo, neděle 20.10.2013, 11:30

FC Zličín 2:0 SK Satalice