Z velice kvalitního zápasu s Aritmou B vezeme tři body

V sobotu odpoledne nás čekal další kvalitní soupeř, kterým bylo béčko Aritmy. Zápas se odehrál na nové UMT, které mužstvo z Vokovic má.

Od začátku bylo vidět, že na sebe narazila dvě mužstva, která chtějí hrát kombinační fotbal. Škoda, že kvůli nemoci nemohl nastoupit kapitán Jíra, který měl v posledních zápasech velice dobrou formu. My jsme byli i přes tuto nepříjemnost o kousek aktivnější a vytvořili si několik příležitostí, ale ta koncovka ….V 9.min.Derda sám na penaltě – nedal. 20. Min. do brejku se dostal Stemberk, ale jeho střela šla těsně mimo. 28.min.Ďubašík střílí, ale jen do prostředku branky. Ve 30.min Muller zahrává standartní situaci, míč se dostane na Peška, který se hezky uvolnil, ale nedal. Ve 33.min.Jirka pěkně pronikl z křídla, ale jeho nadějný centr byl zablokován. Před poločasem ještě dobře zakombinovali oba naši útočníci, ale jejich zakončení bylo zablokované. A tak jsme šli do kabin za bezbrankového stavu.

I ve druhém poločase jsme začali velice aktivně a k vidění bylo několik dobře řešených situací ,zejména v přechodové fázi. Hned ve 38. Min se objevil Derda sám před brankářem, ale nedal. Ten samý hráč o tři minuty později střílí zpoza vápna, ale jeho umístěnou střelu domácí gólman s námahou vyráží na roh. Vytoužená změna skóre nastala ve 44.min. když po dravém úniku po pravé straně v podání Jirky se odražený míč dostal na vápno k Ďubašíkovi, který pohotovou střelou překonal domácího gólmana 0:1. Vedoucí branka nás ještě více nabudila a kluci hráli pěkný fotbal. V 51.min.jsme zahrávali tři rohové kopy za sebou a při tom posledním vzniknul ve vápně závar, po kterém se odražený míč dostal na kopačky Derdy, který nezaváhal 0:2. Naše aktivita neopadávala a domácí, kteří už hrozili jen z rychlých brejků, které jsme si dokázali  pohlídat. V 66.min.se měnilo skóre po třetí a naposled. Opět aktivní Derda vybojoval míč po levé straně a jeho rychlý průnik do vápna byl zastaven jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Muller – 0:3. Tímto výsledkem zápas skončil. Co dodat ? Myslím, že  jsme všichni spokojení, že nám to už šlape i výsledkově a věřím, že v posledním podzimním zápase nezklameme. Soupeřem nám bude mužstvo Stodůlek a tak věřím, že k zápasu přistoupíme odpovědně a opět se budeme snažit hrát dobrý fotbal.

1. A třída skupina B, 10. kolo, sobota 09.11.2013, 15:00

SK Aritma Praha B 0:3 FC Zličín