Z Edenu vezeme tři body

V neděli navečer jsme hráli na UMT v Edenu proti dívkám Slavie. Ze zápasu jsme měli respekt, protože jsme věděli že proti nám nastoupí velice kvalitní soupeř, což se také potvrdilo.

Před zápasem jsem mužstvo nabádal, aby se snažilo hrát s míčem co nejvíce po zemi,rychle kombinovat a využít křídelní prostory a tím eliminovat výškovou a rychlostní převahu domácích. Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a domácí byli pod velkým tlakem,ale bez brankového efektu. První branku bohužel nemůžu komentovat, protože chvilku před tím došlo k nezaviněnému střetu, který odnesl Zbyňďa Bartoška resp. jeho koleno (doufejme, že to nebude nic vážného a pilíř naší obrany bude fit). Autorem branky byl Matyáš Lednický. Hra se postupně vyrovnávala a i domácí si vytvořili šance, ale Martin v brance byl vynikající. Další branku dal opět Maty, když dostal pěknou přihrávku do běhu, kterou zakončil brankovou střelou. S dvojbrankovým vedením skončil i první poločas. O přestávce jsem mužstvo nabádal, aby udrželi nasazené tempo, což bylo náročné protože jsme měli jen jednoho hráče na střídání.

I druhý poločas se hrál ve vysokém tempu, k čemuž přispěli i domácí, kteří střídali dvě sedmy a zápas měl vysokou kvalitu a nasazení z obou stran. Asi nejhezčí akce celého zápasu přišla ve 37. minutě, kdy u postranní čáry vybojovala Klára míč a po perfektní  kombinací s Vojtou a Jáchymem, posledně jmenovaný skóroval do prázdné branky na konečných 3:0.V druhém poločase nastřelila Klára spojnici a Tomáš tyč, což svědčí o naší ofenzivní převaze. Myslím, že jsme v Edenu odehráli jeden z našich nejlepších podzimních zápasů a za tento výkon zaslouží celé mužstvo pochvalu.

SK Slavia - FC Zličín 0: 3 (0:2)

Branky FC: Lednický Matyáš 2, Smetana

Sestava FC: Lednický Martin – Bartoška, Malý, Stříbrný – Smetana, Hnízdil ,,C“,  Kliment – Lednický Matyáš, Cvrčková,  Stemberk