Z Dolních Měcholup si vezeme důležité tři body

Po bojovném výkonu plníme jeden z dalších postupných cílů a odvážíme si všechny tři body z Měcholup.

Před začátkem dnešního zápasu jsme se museli vyrovnat s absencí několika hráčů. Ve čtvrtek se na tréninku zranil Dan Shon, v týdnu onemocněl Aleš Rosendorf a Venca Pechr.

Do utkání jsme vstoupili se snahou co nejdříve vstřelit branku a podle toho to na hřišti také vypadalo. Hrálo se především na polovině Měcholup, které vyrážely k rychlým protiútokům. V 7.minutě po dlouhém auto Belka se míč dostal k Tomášovi Krupičkovi, ale ten bohužel trefuje pouze domácího gólmana. V 16.minutě si na hranici velkého vápna narazil míč Milan Stolfa s Petrem Mertou, který bohužel střílí pouze nad branku domácích. Po té následuje série dlouhých autů do velkého vápna domácích, které domácí pouze odrážejí na hranici velkého vápna, ale my toho nedokážeme dlouho využít k pořádnému ohrožení domácí branky. Ve 27.minutě se do šance dostávají poprvé domácí hráči, když po centru z pravé strany domácí útočník hlavičkuje těsně vedle Šokoďkovi brány. Ve 29.minutě Janíček posílá z přímého kopu jeden ze svých centrů do vápna, ale Stolfa trefuje jenom nohy domácího brankáře. V 36.minutě se dostáváme konečně do vedení, kdy se opět po dlouhém autu k odraženém balonu na velkém vápně dostává Jakub Vokurka a z voleje trefuje pravý horní roh domácí branky 0:1. Do druhého poločasu nastupujeme za velkého deště, který z hřiště dělá blátíčko. Ve 49.minutě trefuje balon Janíčkovu ruku na hranici velkého vápna. Z následného přímého kopu ale domácí Chlebna nic nevytěžil, trefil pouze tyč. V 52.minutě se dostáváme do dvoubrankového vedení, když Jirka Janíček posílá za domácí obranu dlouhý balon a Mírek z první trefuje přesně k tyči 0:2. Od té doby, jako bychom se báli o výsledek, domácí hrají místy až se čtyřmi útočníky, což nám dělá potíže. V 55.minutě se k míči dostává domácí útočník a zcela sám zakončuje, Mikola Šokoďko ale předvání jeden ze svých vynikajích zákroků a střelu chytá. V 58.minutě zahrává Vokurka přímý volný kop z 20 metrů, bohužel jen o kousek míjí levou tyč domácí branky. Od té doby se hraje převážně na naší polovině, ale bez vážnějšího ohrožení naší brány. V 85.minutě se dostávají domácí do jedné z největších šancí, když se domácí útočník ocitá před vybíhajím Šokoďkou. Rozhoduje se pro přelobování, ale naštěstí ne zrovna moc důraznému a tak Mikola nadvakrát dostává míč z brankové čáry do bezpečí. Stav se tedy již nemění a proto si z Měcholup vezeme tři důležité body v boji o záchranu soutěže.