Vítězství ve Stodůlkách potvrdilo skvělé konečné 3.místo !

K sousedskému derby jsme jeli s vědomím, že když budeme bodovat tak skončíme na 3.místě v konečném pořadí, což byl náš cíl.

Do zápasu jsme vstoupili nabuzeni a velice aktivně. Na domácí svatyni se valil jeden útok za druhým. Bohužel se nám nedařilo zakončit, čemuž přispěla i dobře fungující domácí defenzíva. Již ve 3.min se neprosadil z křídla Derda, který využil zatažení Baláže. V 5.min.jsme měli výhodu rohového kopu, ale hlavička Mullera šla těsně vedle. Tentýž hráč zahrával v 10.min trestný kop, ale s jeho slabou střelou si brankář bez problému poradil. Domácí vážněji zahrozili ve 13.min.když zahrávali trestný kop, s kterým si ale náš brankář na dvakrát poradil. Další naše gólová šance přišla v 17.min.když po dobré kombinaci našich útočníků zakončoval Baláž jen do brankáře. Hned o minutu později se už ale skóre měnilo. A opět po pěkné spolupráci obou útočníků. Baláž vysunul pěknou kolmici středem hřiště Derdu, který s přehledem k tyči zakončil 0:1. I nadále jsme se dostávali do šancí, ale naše zakončení bylo nepřesné. Bohužel vyrovnání a trest za neproměňování šancí přišel ve 24.min. Střelu domácích náš brankář lehce podcenil a o to víc byl překvapen, že skončila v jeho síti 1:1. Po obdržené brance jsme trošku vypadli z rytmu, ale naštěstí ne na dlouho. Jíra vybojoval míč ve středu hřiště a z dobrých 30 metrů vyslal levačkou krásnou střelu, která ale skončila jen na břevně-škoda. Před poločasem jsme předvedli pěknou kombinační akci po pravé straně, kdy míč šel po ose Jirka, Baláž, Derda, ale jeho střela z 10metrů byla sražená na roh. Po zahraném rohu vznikl před domácí svatyní závar, který využil Jirka a nekompromisní střelou nám zajistil vedení 1:2.

V kabině jsme si řekli, že v nasazeném tempu musíme pokračovat a přidat uklidňující branku. A to nám vyšlo dokonale. Hned po dvou minutách se prosadil Baláž, který využil perfektního míče za obranu, který mu adresoval Jirka 1:3. Během následujících minut jsme měli hru pod kontrolou a bylo jen otázka času, kdy se nám podaří vstřelit další branku. To přišlo ve 45.min.kdy se ze strany prosadil opět Baláž 1:4. Bohužel jsme v nasazeném tempu polevili a domácím se podařilo snížit, když v 53.min.překvapila našeho gólmana střela z dálky 2:4. Náš výkon nebyl v této části zápasu optimální a když další slabou chvilku si vybral náš brankář v 60.min,.bylo sníženo na rozdíl jediné branky 3:4. Domácí evidentně ožili a všechny své síly vrhli do útoku. Naštěstí naše defenzíva fungovala spolehlivě, ale uklidňující  branku se nám nepodařilo vstřelit, i když příležitosti k tomu byly. A tak definitivní tečka přišla až těsně před koncem, když z brejku zkompletoval svůj hattrick Baláž (gratuluji J)3:5. Tímto výsledkem i zápas skončil .

Co dodat ?  Skončili jsme na pěkném třetím místě a to asi po těžkých začátcích z podzimu nikdo nečekal( Až je škoda, že to končí …. ). Herní projev byl zápas od zápasu lepší a kromě pár zápasů, které se nám vůbec nepovedly, jsem byl spokojen, protože jsme hráli fotbal, na který už se dá dívat a na hráčích je vidět, že už na hřišti přemýšlí, jak řešit jednotlivé situace. Každý hráč měl v mužstvu svojí nezbytnou roli a vystupovali jsme jako team. Jsem rád, že i přes až tříletý věkový rozdíl měli kluci k sobě blízko a dobře si rozuměli a vyhověli. I to svědčí o dobrém charakteru všech hráčů, kteří mají dobrý přístup k tréninku, bez kterého to nejde. Takže kluci, přeji vám všem pěkné prázdniny, pořádně si odpočiňte a v srpnu začínáme znovu. A vy, kteří  nebudete už v  žácích, tak vás budu sledovat J, jasný ???