Vítězství nad Slivencem, 4.místo v turnaji

V posledním zápase zimního turnaje Radotína a Aritmy jsme porazili účastníka 1.A třídy ze Slivence a zajistili si konečné 4.místo v turnaji. Po výborné první půli jsme vedli 4:0. Po přestávce jsem si nechali dát tři góly a ze zápasu udělali zbytečné drama.

Začali jsem velmi dobře a už ve 2.minutě přišel první gól. Rychlou akci potáhl po levé straně Novák, před brankou našel volného Stolfu a ten už trefil odkrytou branku soupeře. V 10.minutě poslal parádní pas z hloubi obrany Chrž, Ivan Merta si šikovně míč zpracoval a sám proti golmanovi bezpečně zakončil. Slivenec zahrozil až ve 25.minutě z přímého kopu, ale Tomko se překvapit nenechal. Naopak ve 30.minutě přišla největší paráda zápasu. Žák se na rohu šestnáctky uvolnil a levačkou přes celou branku poslal míč do šibenice. Když za tři minuty přidal po rohovém kopu čtvrtou branku Krump, zdálo se být vše jasné. A to ještě další vydařenou akci po levé straně nedokázal do koncovky dotáhnout Klíma.
Po přestávce jsme však usnuli na vavřínech a soupeř naše chyby v defenzívě dokázal trestat. Nejdříve se před brankou prosadil Říha, po několika minutách zakončil svůj únik Novák a v 63.minutě potrestal chybu Žáka Brožek. Žák naštěstí za tři minuty svou chybu napravil a odražený míč poslal přízemní střelou z hranice vápna do sítě Slivence popáté. V závěru zápasu už si hráči hleděli víc jeden druhého než fotbalu, a tak víc než několik šarvátek k vidění už nebylo.

FC Zličín-Slivenec 5:3 (4:0)
Branky: Žák 2, Stolfa, Merta, Krump – Říha, Novák, Brožek.
FC Zličín: Tomko – Valoušek, Chrž, Krump, Klíma – Žák – Řezáč (46. Doucha), Čížek, Merta – Stolfa, Novák.

Vítězství v turnaji si zajistila Přední Kopanina, která v posledním zápase celého turnaje porazila Libuš 3:1 a to díky lepšímu vzájemnému zápasu s Aritmou, kterou porazila 5:3. Druhá skončila Aritma a třetí místo patří Libuši.