Vítězná tečka za sezonou

Ačkoliv se mužstvo nakonec muselo obejít o nemocného golmana Eloye a záložníka Landu, svůj úkol nakonec splnilo. Vítězství s posledním týmem tabulky se však nerodilo lehce. V první půli jsme neproměnili několik vyložených šancí a přežili i několik šancí soupeře.

Ačkoliv se mužstvo nakonec muselo obejít o nemocného golmana Eloye a záložníka Landu, svůj úkol nakonec splnilo. Vítězství s posledním týmem tabulky se však nerodilo lehce. V první půli jsme neproměnili několik vyložených šancí a přežili i několik šancí soupeře.

Ve druhé půli jsme hráli na „bušírnu“ a začalo to tam padat. Konečný výsledek nás do zítra posunul na krásné osmé místo.

Už ve 4.minutě si na dlouhý pas za obranu naběhl Nožička, ale mizernou koncovkou dal šanci golmanovi hostů, a jakoby předznamenal naše střelecké trápení.  Nožička branku minul i po přihrávce Číhala a stejný hráč v 15.minutě posadil centrovaný míč na hlavu Portycha, ten však rovněž zamířilo mimo tyče. To se nám mohlo vymstít. Nejdříve hostující Krejčík v šanci mířil mimo naší branku a vzápětí Doksanký pálil do tyče a odražený míč naštěstí v rukavicích skryl Kouba. Prakticky z protiútoku Číhal připravil koncovku pro Nožičku, ten trefil jen golmana. Ve 38.minutě neprotrhl střeleckou smůlu anái Marek Černý, který zůstal po přihrávce Nožičky na malém vápně volný, ale i on selhal a slabou střelu brankář Hájů v poklidu lapil.

Tři minuty po přestávce už to vyšlo. Závar před brankou nejdříve vyřešil brankář, další střela skončila na tyči a až třetí pokud Marka Černého rozvlnil síť. Za pět minut M. Černý technickým pokusem branku minul.  Po přímém kopu branku hlavou netrefil Portych. V 54.minutě spálil další šanci Nožička a mohlo být zle. Neobsazený Buchtík naštěstí naší branku minul těsně. Zápas se zlomil  v 61.minutě. Nožička se šikovně uvolnil u brankové čáry, posadil míč přesně na hlavu M. Černého a bylo to 2:0. Definitivně vzal hostům vítr z plachet Portych.  V 68.minutě se protáhl středem obrany a s přehledem zakončil na 3:0. S přicházející bouřkou se zápas už jen dohrával. Po závěrečném hvizdu se nebesa otevřela. Snad nám budou nakloněna i nadále a naše postavení v tabulce bude stačit na udržení soutěže.

Trenér Robert Scharf: Byly to nervy, ale kluci byli trpěliví a čekali na svou šanci. Už v první půli to mohlo být jasné. Naštěstí góly přišly po přestávce. Za jaro se nemáme za co stydět. Teď už musíme věřit, že budeme přebor hrát i příští rok.

Pražský přebor, 22. kolo, sobota 04.6.2011, 15:00

FC Zličín 3:0 FC Háje Jižní Město

Branky 43. a 61. M. Černý, 68. Portych
FC Zličín Kouba - Hrabák, Markovský, D. Černý, Bous - Vondráček, Portych, Rabas, Číhal - M. Černý, Nožička. Trenér Robert Scharf.
FC Háje Jižní Město Smitka - Falc, Grebeň, Malý, Greshnyakov - Krejčík (55. Bobko), Urban, Doksanský, Buchtík - Lačík, Hála.
Rozhodčí Kalivoda
Diváci 30
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
ABC Braník FK Dukla Praha B 1:5
Junior Praha B SK Union Vršovice 1:3
FK Admira Praha ČAFC Praha 3:0
FK Viktoria Žižkov B AFK Slavoj Podolí Praha 3:2
FC Tempo Praha SK Aritma Praha 16:3