Ve Zbuzanech BRONZ a nejlepší brankař turnaje

V týdnu jsme telefonicky obdrželi nabídku (výkon a herní projev z Králova Dvora vzbudil slušný a velmi pozitivní ohlas), jestli nechceme v neděli nastoupit na venkovním turnaji na TEMPU, kde bylo skvělé obsazení (povětšinou týmy, které budou hrát příští rok žákovskou ligu - Motorlet, Tempo, Slavia, Viktorka Žižkov a dále Neratovice). Ale vzhledem k tomu, že jsme už měli domluvený turnaj ve Zbuzanech (na neděli 9.3.), tak jsem ho nechtěl již rušit. Což vzhledem k obsazení turnaje asi nebylo úplně šťastné, protože 2 soupeři nedorazili a Uhlířské Janovice byly až příliš snadným soustem. Jedno utkání trvalo 18 minut, takže na každého z hráčů připadlo 36 minut z celkové minutáže, což klukům při velmi suchém vzduchu v hale dalo pořádně zabrat.

V prvním utkání jsme narazili na Uhlířské Janovice, je asi zbytečné popisovat každý gól, protože jsme skrz obranu Janovic procházeli jako nůž máslem a skóre se zastavilo na 14:1.

Druhé utkání jsme narazili na tým ze Sadské. Na hřišti se odehrával doslova brutální fotbal s velkým množstvím faulů a velmi tvrdé hry z obou stran (také si obě strany odnesly z utkání hodně šrámů), Sadská hrála tvrdě a naši kluci si také nic nenechávali líbit (po prvním zápase Sadské skončil turnaj pro brankaře Vršovic s podezřením na zlomeninu nohy). Ale zpět k fotbalu. Velmi dobrým nástupem jsme se ujali vedení 2:0 a měli jsme další šance skóre navýšit, ale nepovedlo se, pak jsme kvůli laxnímu přístupu inkasovali na 2:1, ale vzápětí se nám podařilo navýšit skóre na 3:1. Pak opět nedůslednost při bránění (bránění = komplexní obranná hra od obrany i útoku, tedy ne jen obránci jak se mi občas naši útočníci snaží prezentovat a doslova tak házet vinu na někoho jiného) a skóre se zastavilo na 3:3.

Třetí utkání jsme se utkali se Satalicemi. Nastoupili jsme velmi vlažně a Satalice vedli rychle 4:1. Pak se nám pracně podařilo vyrovnat na 4:4 a měli jsme 1000% tutovku na otočení skóre, ale nedali jsme a vzápětí naše obrana „zachrápala“ a nechala Satalice znovu skórovat. Utkání nakonec skončilo porážkou 8:5.

Poslední utkání nás čekali Vršovice a velmi slušným výkonem jsme se dobrali výhry 8:1.

Při vyhlašování byl nejlepším brankařem turnaje zvolen náš Ondra Matějovský a kromě pěkného poháru obdržel poukaz na zájezd a vstupenku na zápas BUNDESLIGY: NORIMBERK – EINTRACHT FRANKFURT.

Přestože jsme skončili až třetí, měli jsme nejofenzivnější tým, který zatížil soupeře 30-ti góly. Vítěz ze Sadské dal 27 a zároveň jsme byli jediní, kdo Sadské alespoň sebral bod.

Naše zápasy:

Zličín – Uhlířské Janovice 14:1 Góly: 4x Hodovanets, 3x Komani, 2x Šilhán, Loskov, 1x Horyna, Pešek, Posukan

Zličín – Sadská 3:3 Góly: 2x Komani, Hodovanets

Zličín – Satalice 5:8 Góly: 2x Loskov, Hodovanets, 1x Komani

Zličín – Vršovice 8:1 Góly: 3x Komani, 2x Loskov, 1x Horyna, Šilhán, Hodovanets

Naše sestava: Matějovský – Hodovanets, Jiras „K“, Komani, Šilhán – Pešek, Posukan, Loskov, Horyna