V Ďáblicích jsme nezaváhali.

V prvním jarním kole jsme v sobotu 9.4. 2016 zajížděli do Ďáblic, kde nás na pěkném ,,pažitu“ čekalo domácí mužstvo.

V prvním jarním kole jsme v sobotu 9.4. 2016 zajížděli do Ďáblic, kde nás na pěkném ,,pažitu“  čekalo domácí mužstvo.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v 6. min. jsme zahrávali rohový kop, který nejdříve Mattes hlavičkoval do tyče, odražený míč Bartoška do brankáře, který reflexně vyrazil do břevna a až na potřetí zakončil do branky Vitarigov 0:1. Další brankovou příležitost jsme si v 15. min vytvořili, když Vitarigov zatáhl míč do vápna a přihrávkou pod sebe našel Šídu, ale jeho střela z místa penalty šla těsně vedle pravé tyče domácí branky. Změna skóre přišla ve 21.min,když se na vápně uvolnil Šída a jeho technická střela byla přesná 0:2. V této fázi zápasu se nám dařilo a vytvářeli jsme  si dostatek příležitostí ke skórování. To se podařilo ve 26.min, když se v brejku z pravé strany prosadil Vitarigov – 0:3. Další nevyužitou příležitost jsme měli ve 32.minutě, když domácí gólman vychytal našeho útočníka a vyražený míč se dostal na nohy Latowského, který se asi lekl nabídnuté příležitosti, protože prázdnou branku přestřelil ! Když už se zdálo, že poločasové skóre skončí naším tříbrankovým vítězstvím, měli jsme výhodu standartní situace, kterou z levé strany zahrával Votava. Na jeho ostrý centr si nabíhalo několik našich hráčů, které dokázala domácí defenzíva zastavit jen za cenu faulu (zatažení za dres). Nabídnutou výhodu pokutového kopu využil opět Vitarigov, který střelou pod břevno nedal jakoukoli šanci domácímu brankáři a upravil na poločasových 0:4.

Druhá půle už bohužel z naší strany nebyla ideální. Hodně jsme ztráceli míče díky nepřesné kombinaci. I přes několik velice nadějných příležitostí se nám podařilo skórovat jen v 54.min. kdy po kombinaci Šída – Urlas se posledně jmenovaný také konečně prosadil i střelecky! Pět minut před koncem zápasu jsme propadli ve středu hřiště a domácí nabídnutou šanci využili ke korigaci výsledku na konečných 1:5. Až následující zápasy nám ukážou, jak jsme na tom po odchodu dvou klíčových hráčů a jak se s tím dokážeme vyrovnat !

1.A třída skupina B, 12. kolo, sobota 09.4.2016, 10:00

SK Ďáblice 1:5 FC Zličín