V Bohnicích jsme si s chutí zastříleli.

V sobotním poledni jsme nastoupili proti domácímu mužstvu. Kvalitu zápasu ovlivnilo úmorné vedro, které limitovalo obě mužstva.

Vstup do zápasu jsme měli skvělý a hned ve 2.min.jsme šli do vedení, když po rohu Zimy se hlavou prosadil Ďubašík 0:1. Vedoucí branka nás opět povzbudila a byli jsme aktivní. O chvilku později se z pravé strany prosadil Šída, ale jeho centr do vápna poslal nabíhající Zima nad. Další změna skóre přišla v 7.min. Bartoška poslal přesnou přízemní přihrávkou mezi obránce Šídu, který se  přízemní střelou k tyči  nemýlil 0:2. I nadále jsme měli mírnou převahu, ale brankově jsme se nedokázali prosadit. Domácí měli jediný náznak šance, když došlo k nedorozumění mezi naší defenzívou a brankářem, ale naštěstí naše zaváhání nebylo potrestané. A tak tímto výsledkem skončil i první poločas.

O přestávce bylo asi nejdůležitější načerpat co nejvíce tekutin, aby kluci tento zápas vůbec vydrželi, protože vedro bylo skutečné úmorné. Hned po minutě hry se dostal do brejku Vitarigov, ale jeho zakončení gólman vystihl a odražený míč se dostal na Zimu, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Zima si nevyužitou příležitost vynahradil ve 41.minutě, když společně s Ďubašíkem zapresovali domácí defenzívu a nepřesnou přihrávku domácímu gólmanovi vystihl Zíma a tentokrát se nemýlil 0:3. O chvilku později zahrozili i domácí, ale jejich brejk vyřešil včasným vyběhnutím Budský. V 51.min. se hezky narazili Šída se Zimou, ale jeho střela šla nad. V 54.min.nám ukázal Hnízdil, jak je fotbal jednoduchý. Uvolnil se ve středu hřiště, a když viděl ten otevřený prostor, po pár krocích se rozhodl pro střelu z cca.25m. Jeho přízemní střela za tyč nedala domácímu gólmanovi šanci 0:4. Domácí rezignovali a byla jen otázka, kolikrát se nám podaří překonat domácí defenzívu. Další změna skóre přišla v 61.min. Budský přesným výkopem našel Hnízdila, který kolmicí vysunul Zimu, ale jeho střelu vyrazil domácí gólman na dobíhajícího Ďubašíka, který se nemýlil 0:5 pro hosty ze Zličína. V 64.min.se měnilo skóre naposled. Ďubašík se dostal za obránce v brejku a nemýlil se -  0:6. Tímto výsledkem zápas skončil. Dnes je potřeba pochválit kluky, že i přes extrémní vedro se snažili zápas odmakat až do konce , i když tam bylo hodně nepřesností a věcí k vytčení. V posledním zápase hostíme vedoucí celek ze Zbraslavi a tam se budeme chtít  poprat o dobrý výsledek. Potěšujícím zjištěním je i to, že 4 hráči  nastoupili v neděli za už jistého vítěze  1.třídy v mladším dorostu a na hřišti se vůbec neztratili J.

1. třída skupina B, 17. kolo, sobota 06.6.2015, 12:15

Slovan Bohnice 0:6 FC Zličín