Turnaj o Pohár ČMFS 28.10.2009

Hráči mladší přípravky (ročník narození 2002) se zúčastnili turnaje hraného 28.10.2009 na hřišti Meteoru Praha. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po sedmi, ve skupinách družstva hrála každý s každým a nakonec přišlo utkání o celkové umístění.

V prvním zápase jsme remizovali s FC Mělník 0:0 ve vyrovnaném utkání s minimem šancí. Proti Bohemians 1905 měl Zličín těžkou úlohu, neboť soupeř byl lepší, zaslouženě vyhrál 2:0, ale oba góly patřily spíše do kategorie šťastných. S Ravelem Ústí nad Labem jsme hráli o mnoho lépe, bohužel jsme neproměnili naše šance. Soupeř se dostal do vedení, ale v poslední minutě zápasu Ondra Šerý nádherně vystřelil, míč letěl do horního rohu branky, ale gólman Ústí zázračným zákrokem vyrazil míč na roh. Pak nás čekala Dukla, kde oboustranně slabé utkání skončilo 0:0. Sparta Praha měla prověřit, jak na tom skutečně jsme. Proti favorizovanému soupeři jsme ale předvedli nejlepší výkon na turnaji a porážka 0:1 byla velmi nešťastná, protože gól padl po náhodné střele necelé 4 minuty před koncem. V posledním utkání jsme porazili Beroun 1:0 gólem Davida Linky v závěru zápasu. Ve skupině jsme díky horšímu skóre při rovnosti bodů s Duklou Praha obsadili 6. místo. Hráli jsme proto o 11. místo s Brandýsem a tento zápas jsme vyhráli 1:0. 11. místem jsme si tak vylepšili konečné umístění o dvě příčky v porovnání se stejným turnajem v květnu letošního roku. Herně jsme obstáli, obranná činnost byla výborná, gólman skvělý, ale dát gól je pro náš tým stále problém. V sedmi zápasech jsme dokázali vsítit jen jediný, ten druhý si dal soupeř sám. Přesto je výkon našeho týmu příslibem do budoucna.