Turnaj č. 4 - Vezeme z Německa nejlepšího brankaře!

Čtvrtý turnaj nasměroval náš tým do Drážďan, konkrétně Weixdorfu. Čekala nás pěkná hala a dost zápasů.

Čtvrtý turnaj nasměroval náš tým do Drážďan, konkrétně Weixdorfu. Čekala nás pěkná hala a dost zápasů.

Druhá polovina týmu vyrazila na turnaj do Weixdorfu, posílil ji Franta Poupě ze starší přípravky (ročník 2009), který se trenérovi Škardovi nevešel na soupisku na turnaj 16. prosince. Tak jsme Frantu vzali sebou, aby si taky v Německu zahrál.

První zápas jsme narazili na SpVgg. Dresden Löbtau, to byl takový otloukánek turnaje a to jim hned ještě v první minutě zápasu Franta svým dělovým pokusem vyřadil ze hry brankaře, který dostal ránu do obličeje. Celý zápas se hrálo na jednu branku. Viki si v brance nepřipsal jediný zákrok. Skončilo to naším vysokým vítězstvím 8:0. Góly: 2x Poupě, 2x Šulc, 2x Lukeš, Hrkel, Kolev.

Druhý zápas nás čekal SG Dresden Striesen. Do hlavy nám stoupla první vysoká výhra a úplně jsme ztratili jakýkoli pud sebezáchovy, nebránili jsme, byli jsme lehkovážní a SG Striesen nás trestal, jednu branku jsme si vstřelili vlastní. Kosmeticky na konci upravil Franta Poupě na 4:1. 

Třetí zápas a cíl byl jasný zvítězit a jít do bojů o medaile. Hráli jsme proti domácímu Weixdorfu. Předvedli jsme velmi soustředěný výkon a po pěkném uvolnění Kuby Lukeše už měl Filip Kolev jednoduchou pozici, 1:0. V závěru utekl Franta Poupě a dal na konečných 2:0.

Čekal nás semifinálový zápas a tým SV Liegau-Augustusbad. Na ty jsme neměli a prohráli 5:0, i když některé branky byli z kategorie hodně zbytečných.

Před námi byl poslední zápas a to zápas o 3. místo proti SG Dresden Striesen. Bylo důležité ubránit jejich nejlepšího hráče Leandra Kerbacha. To se nám moc nedařilo, i když jsem útočníkům zdůrazňoval nutnost ho bránit důrazně a neustupovat mu z cesty, bohužel všechny 3 branky vstřelil on. My jsme však směrem dopředu předvedli slušný výkon a spoustu příležitostí také "zazdili". Dali jsme branky - Franta Poupě, Kuba Lukeš a v poslední vteřině se sirénou zase Franta Poupě. Výsledek 3:3 a šlo se na penalty. Kuba Lukeš nedal, Franta Poupě dal, Viki Wolfschütz nedal. Ve čtvrté sérii už se jelo na náhlou smrt a SG Striesen byl šťastnejší, protože Kubu Lukeše vychytal brankař. Nakonec to skončilo "bramborovým" umístěním. 

Turnaj vyhrál SV Hermsdorfer.

O velké překvapení se postaral náš Viktor Wolfschütz, který byl zvolen nejlepším brankařem turnaje.

Sestava: Wolfschütz - Lukeš, Šulc, Kašný, Poupě, Škarupa, Hrkel, Kolev

 

Pořadí:

1. SV Hermsdorfer

2. SV Liegau Augustusbad

3. SG Dresden Striesen

4. FC Zličín

5. SG Weixdorf 1. tým

6. SV Loschwitz

7. SG Weixdorf 2. tým

8. SpVgg. Dresden Löbtau

 

Celý turnaj byl na výborné organizační úrovni. Výsledky byli dostupné online, některé zápasy byli vysílány naživo na internet! Takže ti z příbuzenstva, co zůstali doma mohli sledovat své děti, vnoučata na videu.

Odkaz, kde je sestřih gólů, výsledků a fotografií z turnaje: Sestřih gólů, fotografie a výsledky