Tříbodová tečka na závěr.

V 10. kole pražského přeboru mladšího dorostu jsme přivítali v neděli 12.11.2017 na našem hřišti mužstvo FK Újezd nad Lesy.

V našem posledním podzimním utkání (zápas s lídrem tabulky Unionem Vršovice jsme předehráli v září – a jsme za to moc rádi). Zápas jsme chtěli zvládnout a získat další tři body i když jsme se před zápasem museli obejít bez několika hráčů.  Do zápasu jsme vstoupili aktivně, byli jsme častěji na míči a vytvářeli si šance. Ve 13. minutě zakončoval po rohu hlavou Šída, ale gólman chytil. V 18. minutě to zkusil z dálky Tseber, ale jeho střela šla těsně nad. O chvilku později zakončil tvrdou střelou Žídek, kterou brankář vyrazil a k dorážce se dostal Karták, ale nedal. Naše střelecké trápení jsme ,,protrhli“ ve 23. minutě, kdy se po naší levé straně dostal do vápna Tseber a přízemní střelou na přední tyč překvapil brankáře hostí – 1:0. Náš tlak pokračoval a hrálo se prakticky jen na polovině hostů. Druhou branku jsme mohli přidat ve 25. minutě, kdy Tseber zatáhl míč z pravé strany a přihrávkou do malého vápna našel volného Šidu, který ale nedokázal z metru dopravit míč do branky! Po několika neproměněných šancích přišla změna skóre ve 32. minutě. Z pravé strany prošel před vápno Vinš a přihrávkou na penaltu našel Tsebera, který přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem zahrávali hosté trestný kop, kterému předcházela naše úplně zbytečná ztráta míče ve středu hřiště. Bohužel, opět jsme tuhle standardní situaci neuhlídali a po nedůrazném odkopu se podařilo hostům snížit! V poslední minutě prvního poločasu jsme měli šanci zvýšit, zblokovanou střelu dorážel Adamička do prázdné branky. Hosté však gól před čárou se štěstím zachránili. Do kabin jsme tedy odcházeli s jednobrankovým náskokem, ale naše vedení mělo být podstatně vyšší ….

Druhý poločas jsme nezačali dobře a drobili jednu nepřesnost za druhou. V 52. minutě nás podržel brankář Budský, když zlikvidoval nadějnou šanci hostí. O chvilku později se šikovně uvolnil Karták, ale jeho střela šla jen doprostřed branky a s tím neměl hostující gólman větší problém. Náš výkon byl v této části zápasu špatný a hosté nás v 60. minutě potrestali po našem zaváhání na pravé straně 2:2. Z jasného zápasu jsme udělali napínavou zápletku – to jsme my! Na štěstí se kluci ,,probrali“ a chtěli zápas zvrátit na svojí stranu. V 66. minutě jsme rozehráli rychle roh na krátko, který odcentroval Tseber. Jeho prudký přetažený centr našel v náběhu Šída, který i přes to že už byl ve velkém úhlu, tak zakončil hlavou do branky a poslal nás do vedení 3:2. V 70. minutě zakončoval opět Karták, ale jeho střela šla nad branku. Poslední branku jsme vstřelili v poslední minutě, když míč rozehrál Žídek přes Kartáka, který v náběhu našel Tsebera a jeho střela na zadní tyč pečetila výsledek zápasu 4:2. Tímto zápasem pro nás skončila podzimní část. Po vlažném začátku šly naše výkony postupně nahoru a škoda čtyř remíz, které byly minimálně ve dvou případech úplně zbytečné! Teď trochu zvolníme tréninkové tempo a zvolníme i tréninky. Od ledna, ale začneme tvrdě pracovat, abychom byli dobře připraveni na jarní část. Věříme, že dobrou přípravou bude i Zličínský zimní turnaj, který klub pořádá a je velice dobře obsazený!

Pražský přebor, 10. kolo, neděle 12.11.2017, 13:30

FC Zličín 4:2 FK Újezd nad Lesy