Stříbrná medaile

V neděli 19.2.2011 se náš tým zúčastnil dalšího halového turnaje této sezóny. Tentokrát jsme nenarazili na soupeře zvučných jmen, ale i přesto stříbro je úspěchem. Na turnaji hrálo sedm týmů a každý se utkal s každým.

V neděli 19.2.2011 se náš tým zúčastnil dalšího halového turnaje této sezóny. Tentokrát jsme nenarazili na soupeře zvučných jmen, ale i přesto stříbro je úspěchem. Na turnaji hrálo sedm týmů a každý se utkal s každým.

V prvním utkání jsme v pohodě přehráli Junior Praha 3:0, ovšem rozdíl ve skóre měl být daleko vyšší, bohužel jsme nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance. Proti Radotínu jsme zvítězili o gól, ale výkon byl opět ospalý, hráčům jakoby se nechtělo běhat a proto jsem mohl být spokojen pouze se třemi body, nikoliv však s předvedeným výkonem. Ve třetím zápasu proti Unionu Vršovice už náš pěší fotbal nebyl konkurenceschopný a zaslouženě jsme podlehli. Po tomto utkání následovala v šatně malá bouřka, kde jsem hráčům vysvětlil, kde jsme a proč, a mimo jiné, že fotbal se nedá hrát v chůzi. Naši kluci si to do určité míry vzali k srdci a následující tři zápasy se už aspoň snažili. Další dvě utkání jsme s přehledem zvládli a zvítězili a závěrečný zápas, kdy už byla jistá bronzová medaile, náš tým odehrál proti Horním Měcholupím. Nervydrásající mač kluci s vypětím všech sil zvládli, soupeř byl ale lepší, nastřelil tři tyče a měl i další šance. Bezgólová remíza však pro nás znamenala stříbrnou medaili.

I přesto, že se brankář Míra Novák  stal nejlepším gólmanem turnaje, nemohu žádného hráče vyzdvihnout. Tento turnaj nám herně nesedl, hráčům chyběl pohyb, fotbalovost, bojovnost a vůle po vítězství a proto si myslím, že výsledný medailový úspěch je především zásluha toho, že ostatní týmy byly slabší. Nedokázali jsme navázat na výborné výkony, které jsme předvedli už na předchozích turnajích. Některé šance našich útočníků, které dokázali zahodit, byly neskutečné. Obránci, především Filip Vajdl a Tomáš Kalina byli nuceni suplovat jejich práci a dávat důležité góly.

Stříbro je sice úspěchem, ale tento turnaj nám po herní stránce vůbec nevyšel. Otázkou zůstává, co je lepší: vyhrát po špatném výkonu nebo prohrát po dobrém? Před časem jsme všichni toužili po medailích a byli pro ně ochotni obětovat mnoho. Poté, co jsme jich získali už hodně, bude třeba posunout se dál a zaměřit se hlavně na herní projev našeho týmu. Ten je pro budoucnost všech hráčů důležitější než medaile.

Protože dnes naši dva hráči měli narozeniny, chtěl bych popřát Fildovi a Honzíkovi všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a školních a sportovních úspěchů.

Naše výsledky: Junior Praha 3:0, Radotín 2:1, Union Vršovice 1:4, Řepy 4:2, SOS Háje 7:0, Horní Měcholupy 0:0

Konečné pořadí: 1. Union Vršovice 18b., 2. FC Zličín 13b., 3. Horní Měcholupy 11b., 4. Radotín 10b., 5. Řepy 6b., 6. Junior Praha 3b., 7. SOS Háje 0b.

Nejlepšími střelci našeho týmu se stali David Linka a Filip Vajdl, oba se čtyřmi brankami.