Štěstí v neštěstí...

Ačkoli jsme osud utkání mohli mít pod kontrolou celý druhý poločas, vítězství nám zajistily až branky v úplném závěru.

Už nápis, který lákal diváky u hlavní brány, ukazoval na důležitost tohoto utkání. Do tradičního derby jsme, vzhledem k postavení týmů v tabulce, vstupovali jako favorité. A hned v úvodu jsme mohli náhodně udeřit, když nepovedený centr Adama Maye skončil na tyči domácí branky. Tím však výčet zajímavých šancí končil. Ani domácím se nedařilo připravit si nějakou slibnou možnost, a tak se hrál v první půli nepohledný fotbal, kterému dominovaly dlouhé nákopy. Nezáživnost utkání však přeci jen přerušil gólový moment. Po faulu pár metrů za šestnáctkou jsme získali výhodu volného přímého kopu. Míč si postavil Lukáš Žák a krásnou technickou střelou vymetl pavučinky v horním rohu domácí branky. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednogólovým náskokem. Na začátku druhého poločasu jsme soupeře přehrávali a přišly i šance. V té první vychytal Michala Báru brankář Holan. Další situace byla o poznání zajímavější. Do vápna pronikl Patrik Libotovský a byl zezadu podražen. Rozhodčí odpískal pokutový kop a exekuce se ujal Honza Koreš. Brankář však jeho střelu vyrazil a co víc, z následného protiútoku domácí vyrovnali. Není divu, že nás tato naprosto zpackaná minuta srazila. Do našich kopaček se vlila nejistota a celý zbytek druhé půle jsme odehráli v křeči. Naše kombinace končily na obraně Střešovic a domácí se začali více dostávat do hry. Naštěstí se však i oni trápili v předfinální a finální fázi, a tak se skóre neměnilo. Když už se zdálo, že zbytečně přijdeme o dva body, přišla spása. Zpoza vápna vystřelil Pavel Cvetkovski a míč se zatřepotal v síti. Gól přišel v nejvyšší čas – probíhala 89. minuta. Tato branka pochopitelně otřásla domácími a v nastaveném čase jsme dokázali přidat třetí branku. Adam May pronikl po pravé straně a přihrál před branku nikým nebráněnému Honzovi Šindelářovi, který pohodlně upravil na 3:1. Nutno přiznat, že jsme dnes byli spíše šťastnějším než lepším mužstvem. V příštím kole, kdy hostíme ČAFC, by se k nám štěstěna mohla obrátit zády, a tak musíme jít za vítězstvím přesvědčivěji.