Start do jarní části se nepovedl

Hanebný výkon - zasloužená prohra.

Tuto sobotu, v brzkých ranních hodinách, jsme nastoupili k velmi důležitému utkání s Duklou Praha B. Soupeř byl se sedmi body nejbližší konkurent na nelichotivé poslední místo. Náš tým nastoupil prakticky v nejsilnější možné sestavě a pln sebevědomí po dobře odpracované zimní přípravě. Bohužel fotbalová nekázeň a zároveň naprosto žalostný výkon našich lídrů měl za následek další nelichotivý příděl a to v poměru 0:4.

První poločas začal z obou stran velmi opatrně a měl veškeré atributy prvního mistrovského zápasu po zimní pauze. Nicméně i v těchto fázích náš soupeř přehrával a to hlavně klidnou kombinací, které nebyli naši borci schopni. Veškeré balóny jsme naivně odevzdávali soupeři již po prvním maximálně druhém dotyku a zakombinovat kdekoli na hřišti alespoň třemi přihrávkami za sebou jsme nedokázali. První gól soupeře byl bohužel z řad velmi náhodných, když centrovaný balon zaplul našemu gólmanovi přesně pod břevno. Náš brankář nemá u tohoto gólu 100% čisté svědomí, ale byl to právě on, který jako jediný snese přísnější měřítko za výkon v celém zápase. Již v první půli zabránil dalším jasným šancím hostí a jenom díky jeho výkonu můžeme být rádi za celkem přijatelný výsledek.

Druhý poločas jsme posílili útočnou řadu a prvních 10 minut se zdálo, že by to mohlo vyjít. Během této doby jsme měli čtyři tutové šance na vstřelení gólu, konkrétně David Svoboda a Petr Horálek. Po té, co postupně ohrozili soupeřovu branku v samostatném nájezdu a vždy nechali vyniknout hostujícího gólmana, jejich výkon totálně stagnoval a již se do zápasu nedokázali vrátit v optimální pohodě. Bohužel se po této pasáži zápasu projevila bolest našeho mužstva a tou je nepočetný kádr a žalostná fyzická kondice některých jedinců. Po hrubých chybách jsme dostali v rychlém sledu branky na 0:3 a pro naše mužstvo je v takové situaci velmi složité s výsledkem něco udělat. Po zásahu na 0:4 se již zápas dohrával v poklidném tempu.

Nezbývá nám nic jiného než pogratulovat soupeři a rychle na nepovedené utkání zapomenout. Musíme se soustředit  na další zápas, který proběhne na hřišti lídra soutěže Loko Vltavín.

Věřím, že nezopakujeme dnešní výkon a tři body z Holešovic přivezeme.