Smolná prohra na závěr podzimu!

V posledním kole jsme zajížděli do Uhříněvsi. Čekal nás soused v tabulce, a tak bylo jasné, že půjde o vyrovnané utkání. Bohužel o výhru jsme přišli v závěru díky standartním situacím, což nás může velice mrzet.

Už od začátku se jednalo o zajímavou podívanou, především z toho pohledu, že domácí praktikovali zajímavý styl hry, když bránili od půlky a spoléhali vyloženě na brejky a vzhledem k jejich vysokému vzrůstu také na standartní situace. My jsme mohli jít do vedení hned ve 3. minutě, když Šimon vystihl rozehrávku soupeře, gólman domácích však předvedl dobrý zákrok. Zbytek prvního poločasu se odehrával pod stejným scénářem. My útočili do zataženého obranného bloku domácích. Nebyli jsme ale kvalitní a rychlí v kombinaci čili jsme se už do žádné další vyložené příležitosti nedostali. Domácí zahrozili dvakrát ze standartní situace, ale do vyložené šance se také nedostali. Poločas tedy skončil remízou, 0:0.

V kabině jsme si řekli, jak se pokusíme obranný blok soupeře překonat a čeho se vyvarovat v defenzívě. Druhý poločas probíhal úplně stejně jako ten první. Soupeř stál na své půlce a my se zkoušeli obranným blokem prokombinovat. Trochu jsme zjednodušili hru a začali se dostávat do krajních prostor a centrů. A také přišel vedoucí gól. Míč za obranu soupeře si našel Sojkyč, udělal kličku gólmanovi a skóroval, 0:1. V tento moment jsem věřil, že utkání již zvládneme, neboť domácí neměli žádnou vyloženou šanci. Bohužel nás zklamala osobní odpovědnost kluků při bránění standartních situací. Dá se říct, že Uhříněves od té doby dávala každý balón dlouhý do našeho vápna, žádná kombinace. A to se jim vyplatilo. Dva fauly přibližně na půlce, dvě standartní situace a všechna snaha přišla vniveč. Uhříněves dokázala utkání otočit a připsat si šťastné vítězství, 2:1.

Dnes jsme utrpěli smolnou porážku. Byli jsme lepší, běhavější, aktivnější, nebezpečnější. Rozhodli standartní situace. Ty nás trápí celý podzim. Celkově nás trápí důraz a osobní odpovědnost kluků. A pokud se kluci chtějí posunout, musí na tom zapracovat. Toto je jen o nich. Dnes jsme narazili na nezvyklý styl soupeře, se kterým jsme si v první půli nebyli schopni poradit. V druhém poločase už jsme zlepšili pohyb a začali se dostávat do šancí. Bohužel produktivita je další věc, která nás trápí. Na tom budeme pracovat na trénincích.

Podzimní část jsme zakončili se ziskem 12 bodů. Upřímně, pro mě je to málo. Když se podívám na průběhy některých zápasů, které jsme odehráli, měli jsme mít bodů minimálně 16. Nedá se nic dělat. Musíme v zimě zapracovat především na síle kluků a klidu při kombinaci. Jsem rád, že se kluci statečně perou se soupeři, kteří jsou starší, tím pádem důraznější, vyšší a rychlejší. Nás trápí především ta síla.

Klukům děkuju za podzimní část a už teď se těším na zimní přípravu, kterou odmakáme na 100 %, abychom byli do jara připraveni ještě lépe.