SEDM STATEČNÝCH

20.června 2015 jsme odehráli poslední turnaj sezóny s názvem Mělnická klička.

20.června 2015 jsme odehráli poslední turnaj sezóny s názvem Mělnická klička.

Kdo by si nepamatoval těch skvělých sedm chlapíků z amerického kultovního westernu z roku 1960. Naši klukovští idolové z dětství - Chris, Vin, Britt, Harry, Lee, Bernardo a Chico, bojovali proti velké přesile banditů v čele s Calverou.

Dosaďte si na jejich místo tyto jména - Dominik, Jenda, Míša, Fanda, Kryštof, Filípek I, Filípek II a víte přesně, jak se naši kluci museli cítit dnes na turnaji. Proti soupeřům, narozeným v roce 2008, jsme postavili nezkušené mužstvo se třemi hráči ročníku 2010, jedním 2009, a pouhými třemi 2008. Toto sousto se pochopitelně ukázalo být nad naše síly a z větší části jsme nedokázali vůbec konkurovat. Přesto ale kluci sympaticky bojovali a prali se s nepříznivým osudem.

Při absenci šesti - sedmi hráčů základní sestavy bylo jasné, že výsledkově těžko něco zvládneme. Postupně jsme prohrávali zápas za zápasem, celkem šestkrát a obsadili poslední sedmé místo v turnaji. Je ale potřeba smutnit? Rozhodně ne! Fotbal má být pro pěti, šesti, sedmileté děti především zábavou a koníčkem, ne prací a povinností. Ony k tomu většinou také tak přistupují, tedy do doby, než se najde dospělý a chce po nich hlavně výkon. Dnes jsme na turnaji viděli v jiných družstvech řvoucí tatínky, maminky lomící rukama a plačící děti. Spolehlivý způsob, jak jim fotbal znechutit navždy. Prohrálo se, no a co? Přístě se vyhraje a jede se dál. Fotbal se skládá z výher i porážek. Náš tým dnes jednu velkou turnajovou porážku utrpěl, ale oklepeme se z toho velmi rychle.

Poslední čtyři turnaje jsme vozili medaile, dnes nic. Tak mě napadá.....

V roce 1986 na MS v Mexiku předváděl dánský dynamit nádherný útočný fotbal. Ve skupině Dánové postupně smetli Skotsko, Uruguay a Západní Německo a jména jako Elkjaer, Lerby, Arnesen, Laudrup a další obletěla svět. V osmifinále narazili na Španělsko a .....podlehli vysoko 1:5. A tehdy jejich trenér Sepp Piontek (mimochodem sám západní Němec), řekl památnou větu: ,,Společně jsme vítězili, společně musíme i spolknout hořkost pořážky." A tato věta přesně symbolizuje dnešek....

Takže hlavu vzhůru, bude líp!!!

Sestava sedmi statečných:

Šill - Raszka, Folprecht - Poupě, Otava, Kolev, Prokop.

Trenér Václav Škarda