S rezervou Příbrami přišla už jedenáctá porážka

Ani jedenáctý pokus k zisku prvních divizních bodů nevedl. Domácí s dvěma dorostenci v sestavě a dalšími dvacetiletými mladíky vypadali k poražení, ale přišla naše první chyba v zápase a inkasovaný gól, který dostal zase mužstvo do kolen.

Přitom jsme začali aktivně. Už ve 2.minutě jsme zahrávali přímý kop, ale Háša mířil nepřesně. V 7.minutě May vybojoval roh, který rozehrál Paluka na hlavu Čížka, ten však také mířil mimo tyče. Ve 13.minutě po centru Paluky jen o decimetry May na míč nedosáhl. Domácí poprvé zahrozili ve 14.minutě, kdy se středem hřiště protáhl Pazderník, ale ani on naštěstí nemířil přesně. Ve 22.minutě si May vyměnil míč s Hášou, ale k dorážce před brankou už se nedostal. Pak přišly dvě šance domácího Belána, ale ani jednou se jeho střely mezi tyče nevešly. Přišla 36.minuta, opět zbytečná ztráta míče na půlce a rychlý protiútok domácích. Míč po levé straně zatáhl Pazderník, který přesnou přihrávkou na střed hřiště našel našlápnutého Zikána, který se dostal až do vápna a poslal míč přesně k tyči. První poločas tak skončil 1:0.
Po přestávce přišly změny v sestavě a vytvořili jsme si územní převahu, ale větší šanci jsme si nepřipavili. Naopak domácí hrozili z brejků do naší tříčlenné obrany po stranách a několikrát musel zasahovat Zamazal. V 71.minutě přišel zbytečný faul u postranní čáry a domácí kopali přímý kop. Pilík poslal ostrý centr do naší šestnáctky, kde jsme nezachytili náběh domácích hráčů a Zikán hlavou míč lehce lízl a ten zapadl na zadní tyči do branky. Odpověděli jsem nepřesnou hlavičkou Moudrého a May v slibné pozici podklouzl a bylo po šanci. Naopak Zamazal zázračně vyrazil gólovou hlavičku Pilíka. V 78.minutě však prohrál souboj s důrazným Krupou a ten poslal míč potřetí do naší branky. V 83.minutě minutě nasadil k velkému sólu z poloviny hřiště Adam May, probil se až před brankáře Krčka a podél něj vstřelil náš čestný úspěch. Ještě v poslední minutě zápasu musel Zamazal vytáhnout bravurní zákrok při tutové šanci Zikána.
Václav Černý (Příbram B): Naše zápasy jsou si hodně podobné. Nechybí nám nasazení, bojovnost, ale chybí nám fotbalovost. Fotbalové umění a myšlení, to nás brzdí. Dneska to stačilo, využili jsme šance a vyhráli zaslouženě.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Prvních dvacet minut jsem si myslel, že by to mohlo dobře dopadnout. Pak přišla tradiční chyba v rozehrávce a inkasovaný gól. V úvodu druhé půle jsme si sice vytvořili jakž takž tlak, ale bez šancí. Inkasovali jsme podruhé a bylo po nás.

Divize A, 11. kolo, sobota 16.10.2010, 10:15

Příbram B 3:1 FC Zličín