Rozhovor s trenérem Hořejším před začátkem jarní části soutěže.

Pár hodin před začátkem jarní části Pražského přeboru mužů Vám přinášíme rozhovor s trenérem o přípravě mužstva na jarní část soutěže.

Pár hodin před začátkem jarní části Pražského přeboru mužů Vám přinášíme rozhovor s trenérem o přípravě mužstva na jarní část soutěže.

Jak hodnotíte zimní přípravu a jaký je aktuální zdravotní stav mužstva:

- Se zimní přípravou jsem velice spokojen, trénovali jsme 4x v týdnu + přátelská utkání. Tři týdny jsme se věnovali hlavně fyzické přípravě a i přes velké běhání, nás chodilo kolem 15 lidí na tréninky. Co se týká zdravotního stavu hráčů před soutěží, tak bohužel nemůžeme počítat se dvěma hráči základní sestavy a to s Lukášem Žákem a Martinem Minaříkem. Žák má problémy s achilovkou a Minaříka trápí natažené šlachy. Pevně ale věřím, že se dají co nejdříve dohromady. Jinak je mužstvo zdravotně v pořádku a připravené do soutěže.

 Co říkali hráči soustředění a jaký byl cíl tohoto soustředění:

- Co se týká soustředění, tak mě osobně mile překvapilo. Nejprve tím ,že na soustředění odjeli skoro všichni hráči a také to, jak si kluci odmakali své. Trénovali jsme 4 x denně a celkem naběhali opravdu moc. Kluci samozřejmě nadávali, ale stejně šli a dřeli. Takže i cíl, s jakým jsem odjel na soustředění, byl splněn na 100 % a to nasbírat co nejvíce fyzické kondice.

 Můžete popsat nové hráče, kteří do klubu přicházejí a v čem by měli mužstvu pomoci:

 - Před sezonou jsme měli vytipované nějaké hráče. Bohužel ale z 6 hráčů jsme zatím dotáhli dva a jeden je ještě v jednání. Někdo to vzdal při pohledu na plán zimní přípravy, další se rozmyslel hrát blíže bydliště a někdo se po pár trénincích už neozval. V dnešní době je to hodně těžké mít kádr s 20 hráči.

Ti, co se ale povedli jsou Michal Gröbl a Jakub Čvančara. Michal Gröbl byl hráč Bohemians, který již na Zličíně působil. Přípravu  u nás odmakal poctivě a když byla z jeho strany vidět chuť tak se oddíly dohodly. Michal je výborný fotbalista, který může týmu dát hodně moc. Má přehled ve hře, umí dát přesný balón na 60 metrů a také má výbornou střelu. Pro tým bude určitě důležitý a velký přínos v myšlence do hry.

Jakub Čvančara je u nás krátce a přišel k nám z České Lípy. I když je zde krátce, ukázal že fotbal hrát umí. Má dobré krytí míče a výbornou levou nohu. Očekáváme že bude  více pomáhat v útočné fázi Mertovi a rozdělí se sním i o nějaké góly, kterých by jsme na jaře chtěli střílet více.  Ještě máme nějaké jednání o jednom hráči, ale zatím nic nedopadlo.

 Cíl je asi jasný, ale přesto řekněte nám Vaší představu pro jarní část Pražského přeboru mužů:

 - No cíl je pro nás jasný, ale věřím klukům, že nezůstane u toho, zachránit přebor. Věřím, že se budeme šoupat v jarní části výš v tabulce. Už i přátelské zápasy ,kdy jsme byli kompletní ,jsme se přesvědčili, že to fotbalově jde. Musíme ale držet balon na zemi a vyčkat si na šanci. Já věřím, že kluci budou podávat výborné výkony a hezkým fotbalem nalákají i více diváků. 

 Děkujeme za rozhovor.