Remízové derby na hřišti uhlířů.

Ve 24. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme netradičně, již v pátek 5.5.2017 zajížděli na hřiště SK Uhelné sklady.

V dalším kole nás čekalo derby na Uhelných skladech. Věděli jsme, že soupeř má velkou kvalitu a proto také je na třetím místě tabulky. My jsme se ale chtěli poprat o výsledek a navázat na vítězství proti Měcholupům. Do sestavy se nám vrátil po jednozápasové pauze Zahálka a tak jsme mohli opět vrátit stopérskou dvojici, která se ukazuje jako velmi dobrá. (Zahálka , Vagner). Začátek zápasu nás ale nezastihl v optimální formě a soupeř hned od začátku pouštěl útočné choutky. To hned ve 2´minutě kopal soupeř roh a hlavička soupeře skončila skvělým zákrokem Blahovce. Ve 4´minutě jsme kopali my trestný kop , ale Grobl rozehrál špatně , čehož soupeř využil k rychlému protiútoku a byla z toho pořádná mela na našem malém vápně. Naštěstí se míč odrazil na naše kopačky a odvrátili jsme nebezpečí. Soupeř se od začátku více tlačil do útoku a byl nebezpečnější  než my. V 16´minutě nám mohlo být pořádné horko. U naší pravé lajny se nechali obejít Grobl s Vagnerem. Soupeř po vyklouznutí nahrával a následnou střelu Blahovec vytáhl konečky prstů na tyč. Pořekadlo ,“Nedáš - dostaneš“, bylo na místě hned v 17´minutě, kdy Grobl hledal na levé straně Šindeláře, ten se napoprvé k míči nedostal , ale hlavou zahranou malou domů vystihl a prostřelil domácího brankáře 0:1. V 19´minutě se dostal soupeř opět po rychlé akci ke střele , kterou opět kryl Blahovec. Pak nás soupeř přimáčkl ještě více a tlačil se za vyrovnáním. Soupeř udeřil ve 32´minutě. Po našem rohu soupeř vyslal dlouhý centr, který nezvládl uklidit Skála a lehce se nechal obejít. Soupeř nacentroval do vápna, tam si ještě dva hráči vyměnili míč a uklidili do branky 1:1. My jsme si nevzali ponaučení a hned ve 35´minutě šel soupeř opět do brejku a na poslední chvíli ho zastavil Zahálka, odvrácený míč si vzal další hráč soupeře a vyslal dalekonosnou střelu , která se snášela pod břevno naší branky. Blahovec opět výborně vyškrábl na roh. My jsme se trochu oklepali až ke konci poločasu a to střelami Žáka „nad“ a Grobla,  kdy brankář chytil. Minutu před poločasem vlítl ještě do vápna Šindelář a upadl , ale rozhodčí po právu penaltu nepískal.

Do druhého poločasu jsme vešli lépe  než soupeř a měli jsme pár náznaků šancí. 47´minuta , centr od Valouška na Bouse ,který svedl souboj s brankářem, ale vybojoval pouze rohový kop. V 50´minutě vybojoval Kokeš roh a z jeho zahrání měl šanci Bous , kdy z otočky vystřelil, ale brankář vyrážel. Prvních 10´minut jsme byli lepší a více jsme chtěli hrát fotbal. Soupeř vystrčil opět růžky v 55´minutě .Po faulu Skály  rozehrával soupeř trestný kop a jeho osamocený útočník hlavičkoval jen na odkop od naší branky. V 57´minutě měl opět šanci soupeř. Skála nezastavil soupeře a ten po vniknutí do vápna tvrdě vystřelil. Opět nás podržel Blahovec. Do konce zápasu už bylo jen po jedné větší šanci na každé straně. U nás po centru z pravé strany zakončoval v pádu Muller, ale jeho střela neměla razanci. Chvilku před koncem dal dokonce soupeř gól ,ale pro ofsajd nebyl uznán. Poté se už nic důležitého nestalo a tak jsme si rozdělili po bodu. Druhou půli jsme chvíli byli i lepší, ale pak se trošku přestal hrát fotbal a bylo vidět mnoho faulů a přerušení. My jsme ale před zápasem alespoň bod chtěli a tento cenný bod si také odvážíme. Jsem rád, že kluci teď makají v zápase jako lvi a že si konečně uvědomili , oč hrajeme. Ostatní zápasy soupeřů z konce tabulky nám jdou výsledkově naproti a tak máme vše stále ve svých rukách. Já ale pevně věřím, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Opět poděkování divákům a pozvání na opět velice těžkého soupeře a tím je  druhý tým tabulky z Třeboradic.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 24. kolo, pátek 05.5.2017, 17:30

SK Uhelné sklady Praha 1:1 FC Zličín