První vítězství béčka v derby

V neděli 14.9. v 10.30 jsme nastoupili v místním derby proti mužstvu Sokola Řepy. Po dohodě obou klubů se utkání, ve kterém jsme byli hosté, hrálo na našem hřišti. Vzhledem k výkonu mužstva v utkání s SC Radotín, jsme posílili sestavu hráči z Áčka.

V neděli 14.9. v 10.30 jsme nastoupili v místním derby proti mužstvu Sokola Řepy. Po dohodě obou klubů se utkání, ve kterém jsme byli hosté, hrálo na našem hřišti. Vzhledem k výkonu mužstva v  utkání s SC Radotín, jsme posílili sestavu hráči z Áčka.

Od začátku zápasu jsme byli aktivnější. Již v 5´ mohl otevřít skóre Greshnyakov, ale jeho hlavičku z malého vápna gólman hostí vyrazil na roh. V 15´ byl před brankou hostí nejdůraznější opět Greshnyakov a po jeho dorážce v malém vápně jsme se ujali vedení 1–0. Potom hosté hru vyrovnali a během dalších patnácti minut zahrávali tři přímé volné kopy, které naštěstí naší bránu neohrozily. Ve 30´ odmával asistent hlavního rozhodčího „prapodivné“ postavení mimo hru Mertovi, který mohl jít sám na brankáře hostí. Ten po odpískání zakopl balón a za nesportovní chování dostal žlutou kartu. V závěrečné patnáctiminutovce jsme opět převzali aktivitu, ale branku se nám vstřelit nepodařilo.
Začátek druhého poločasu opět patřil našim hráčům a hosté se dostávali k našemu velkému vápnu jen sporadicky. Již v 50´ rozehrával Hajný zprava přímý volný kop a Valouškovu hlavičku vytáhl gólman hostí instinktivně na roh. V 53´ opět Greshnyakov svým důrazem před bránou, když předtím nastřelil tyč soupeřovi brány, vybojoval roh. Hosté se dostávali na naši půlku ojediněle a jediné, co se jim podařilo vytěžit byl roh v 62´, který naši bránu neohrozil. V 73´ minutě jsme zahrávali další přímý volný kop z levé strany a po závaru před brankou hostí rozhodl zápas Valoušek, jehož „kyčel“ byla ve správný čas na správném místě 2–0. V 83´ byl ve vápně hostí, po pěkné individuální akci, faulován Stolfa, ale hlavní rozhodčí zákrok proti pravidlům neviděl. Pro našeho hráče však tento zákrok znamenal odchod ze hřiště se zraněným kotníkem a zbytek zápasu jsme odehráli v deseti. Do konce zápasu soupeř již naší branku neohrozil, takže jsme se mohli radovat z prvního vítězství na domácím hřišti a na začátku sezóny.

Sestava: Branky : . ŽK –