První jarní vítězství

Ve středu 28.4.2010 jsme jeli do Cholupic, abychom předehráli další mistrovský zápas s místním Sokolem. V tomto zápase jsme chtěli konečně na jaře bodovat, a proto jsem mužstvu naordinoval útočné pojetí a znovu jsme hráli pouze na dva obránce.

První poločas začal náporem domácích, ale byl to pouze platonický tlak, který nevedl k žádné gólové příležitosti. Po několika minutách jsme začali přebírat iniciativu a soupeře přehrávat. První gól vstřelil levačkou Ondřej Šerý a po několika minutách se nadechl k velkému sólu náš nejmladší hráč Martin Jankovič a svoji akci zakončil další střelou do sítě soupeře. Poločas tedy skončil 2:0 pro nás a vše vypadalo slibně. Ve druhé půli jsme přidali další dvě branky, kontrolovali hru a soupeře jsme k ničemu nepustili. Náš gólman Míra Novák si na míč sáhnul prakticky pouze v situacích, kdy jsme zahrávali malou domů. Naše vítězství je zasloužené,byli jsme lepším týmem i přesto, že v dresu soupeře hrálo několik hráčů o rok starších. I proto výsledek považuji za veliký úspěch našeho mladého mužstva. Příjemným zjištěním pro mne je, že na pozici levého a pravého záložníka máme čtyři schopné a vyrovnané hráče. Příští mistrovský zápas ale hrajeme proti dívkám ze Slavie a proto výkon z Cholupic musíme minimálně zopakovat, abychom mohli pomýšlet na nějaký úspěch. Všichni hráči odevzdali maximum, zasluhují velkou pochvalu a rád bych jim za to, co předvedli poděkoval.