Prohra v Újezdě nad lesy

Zasloužená prohra s konkurentem v boji o udržení v přeboru

V prvním opravdu jarním dni jsme hráli na půdě týmu Újezd Nad Lesy,  kterým je zatím na posledním místě a zároveň naším konkurentem v boji o udržení v přeboru. Bohužel jsme před utkáním přišli o dva střední obránce, proto jsme museli improvizovat a do středu obrany stáhnout defenzivního záložníka a krajního obránce, kteří na svých postech výrazně chyběli. I přes tuto skutečnost jsme ale chtěli vyhrát a odpoutat se od posledního místa na 9 bodů.

Utkání už od začátku naznačovalo, že to bude spíše boj, než fotbal oplývající krásnými kombinacemi po zemi. Soupeř si po celý zápas udržoval mírnou převahu dlouhými míči za obranu, u kterých jsme sice byli většinou první, ale buď špatnou nahrávkou nebo zpracováním jsme míč předali soupeři, který naštěstí naše chyby nepotrestal. Až při jednom odkopu trefíme vlastního hráče, od něj se odrazí balon k soupeři a ten jde sám na brankáře a proměnil. Ve 45 minutě prohráváme 1:0.

Do druhého poločasu jdeme s touhou vyhrát, ale nemáme den a nedaří se nám vůbec nic. Vrcholem všeho je červená karta v 86 minutě za zdržování hry (zahození míče), kdy prohráváme a chceme vyrovnat.

Objektivně musíme uznat, že soupeř šel za vítězstvím více než my a pokud by utkání skončilo vyšším rozdílem, nikdo by se nemohl divit. Za celý zápas jsme měli dvě střely na branku, obě hlavou a obě po standardních situacích… to je v boji o záchranu málo!

Kasa.cz přebor dorostu - Praha, 17. kolo, neděle 14.4.2013, 16:30

FK Újezd nad Lesy 1:0 FC Zličín

Branky FKU: Bednář
Žluté karty FCZ: 2x Bous M.,Neužil