Prohra o gól nemusí být tragédie!

V předposledním zápase zimní ligy jsme přivítali tým z Přední Kopaniny. Jarní část přeboru se neúprosně blíží, takže jsme ještě chtěli dopilovat pár posledních taktických věcí, ale přesto zkusit naplno bodovat proti soupeři se stejným počtem bodů.

Základní pokyny byly jasné a stejné jako v předchozích zápasech. I když jsme je v prvním poločase neplnili ideálně, přesto jsme se hned od začátku dostávali do šancí. Hned v prvních 5 minutách hrozíme dvěma centry z pravé strany, po breaku z rohu soupeře zakončuje Maty těsně nad. Po 20 minutách, kdy hru řídíme, se do šancí začne dostávat i soupeř, a hra je otevřená na obě strany. Naší nulu drží Sádlis, soupeře po závaru ve vápně zachrání tyčka, a tak první poločas končí 0:0.

O poločase pouze klukům připomínám, čeho se mají držet, jaký fotbal chceme hrát. Tedy držet míč na zemi, otáčet hru a zlepšit nabídku.

Ve druhém poločase se nám to daří více, a hned po 2 minutách, po kombinaci mezi obránci najde Maty Jakuba, který osloví před brankou nebráněného Ondru, 1:0. Chvíli poté můžeme vedení ještě zvýšit, ale bránu netrefíme. Další gólová situace tak patří soupeři, který překoná špatně obsazený press a z přečíslení srovnává na 1:1. Přestože hrajeme lépe než v prvním poločase, šance jsou pořád na obou stranách, ale vedení strhne na svou stranu soupeř z rohového kopu 10 minut před koncem. Přes veškerou snahu už s výsledkem nestihneme nic udělat, a tak zápas končí 1:2.

Trend posledních zápasů, kdy hrajeme pěkný kombinační fotbal, diktujeme tempo hry a pak nedáme góly, bohužel pokračuje. Je ještě spoustu věcí na kterých pracovat, ale vstřelené góly jsou momentálně náš největší problém. Za předvedenou hru si ale kluci rozhodně zaslouží pochvalu, mnozí předvedli skvělý výkon. Už jen tomu přidat víc gólů. Snad se nám to povede už za týden.