Příprava na divizní sezonu začala

V pondělí 12.7. přivítal trenér Daniel Drahokoupil 33 adeptů na kádr týmu pro nastávající divizní sezonu k zahájení přípravy. Nejvíce starostí měl správce. Všichni hráči se do kabiny „áčka” nevešli a tak se musela připravit ještě jedna kabina. První trénink proběhl v tropickém vedru na domácí umělce.

Domácí hřiště s umělou trávou bude tým využívat dva týdny pak se přesune na přírodní trávník do nedaleké Jenče.
Ve středu mužstvo absolvovalo i první přípravný zápas. Na krásný pažit stadionku Karlštejna si nás pozval účastník ČFL Králův Dvůr. Příležitost v zápase dostali především noví hráči a tak vám sestava z prvního poločasu asi moc neřekne: Schopf – Pecinovský, Moudrý, Zahálka, Telis – Karlíček, Němec, Dvořák, Paluka – May, Novák.
První poločas byl vyrovnaný a na vyložené šance jsme dokonce byli lepší. Tu první po krásném centru Paluky neproměnil Adam May. Ve druhé se ocitl novic Karlíček (Viktoria Plzeň), který hlavou z malého vápna jen olízl břevnou. Jedinou šanci soupeře vynikajícím zákrokem zmařil David Schopf.
Do druhé půle přišli na naší straně osvědčené tváře – Žák, Háša, Moravec a s nimi další nováčci Diviš a Rodinger. Soupeř nasadil silnější sestavu a na hřiště přišli jména známá z nejvyšší ligové soutěže – Sabou, Bureš, Kyklhorn, Novák a další. Připravili jsme si několik náznaků šancí, ale soupeř nás začal přehrávat zejména kombinací ve středu hřiště. Dlouho jsme drželi příznivý výsledek, ale v závěrečných deseti minutách jsme dvakrát inkasovali. Pokaždé u toho byl volný Kyklhorn, který neměl problém poslat míč do naší sítě. Druhý gól jsme inkasovali v poslední minutě.
Zápas mnohé naznačil a trenér Drahokoupil má z čeho vybírat. Již dnes je uzavřen příchod Petra Pecinovského z Bohemians 1905, Lukáše Paluky z Libčic, oba na hostování do konce roku. Na rok prodloužili hostování Martin Zahálka a Petr Šatný. Na dalšího půl roku se nám upsal Martin Čížek. Z hostování v Českých Budějovicích se vrátil brankář David Schopf a z dorostu dostal už v úvodním zápase příležitost Adam May. O dalších hráčích se stále intenzivně jedná. Konečnou podobu by měl kádr 22 hráčů doznat nejpozději do konce července.
Již tuto sobotu nás čeká předkolo Ondrášovka Cupu v Chrástu u Plzně, na hřišti účastníka Západočeského přeboru. Na toto utkání bude vypraven autobus. Sraz k odjezdu v sobotu 17.července ve 14:00 hodin.
Ve středu 21.7. pak sehrajeme přípravné utkání s FC Tempo od 18:30 hod. na hřišti v Jenči. V případě postupu v Ondrášovka Cupu budeme hrát v sobotu 24.července doma s divizní Doubravkou. V neděli pak tým absolvuje celodenní turnaj v Žebráku, kde nás čeká dopoledne souboj s domácím mužstve, a v případě vítězství ve finále vítěz druhého zápasu Spartak Příbram – Viktoria Plzeň B. Ve středu 28.7. hrajeme ve Zbuzanech s týmem SK Střešovice a poslední příprava a generálka na divizi je naplánována na neděli 1.srpna v 10:30 s Motorletem. tento zápas se bude hrát v Jenči.
Ostrý start do divize nás čeká v sobotu 7.srpna v 10:30 hod. doma proti rezervě Bohemians 1905.