Příměstské kempy na Zličín přilákaly přes stovku dětí

Historicky první příměstský kemp zaměřený na sportovní a fotbalové dovednosti je za námi. V areálu klubu trénovalo během tří týdnů přes 100 dětí.

Historicky první příměstský kemp zaměřený na sportovní a fotbalové dovednosti je za námi. V areálu klubu trénovalo během tří týdnů přes 100 dětí.

Tři týdenní turnusy a vždy přes 30 dětí v rukách zkušených trenérů. Tak vypadal příměstský kemp pod patronací Richarda Valouška v našem areálu. Děti od 4 do 14 let pravidelně trénovaly na naší trávě s umělým povrchem, zkoušely si nejen fotbalové základy, ale také pilovaly pohybové dovednosti a cviky na zpevnění těla. 

U dívek byla oblíbená vybíjená, u kluků pro změnu fotbal. Každý týden účastníci kempu vyrazili na paddleboardy na Císařskou louku. Denně pak na všechny čekaly dvě svačiny a oběd v restauraci u hřiště.

O zábavu se starali vždy tři trenéři, každý se zaměřoval na něco jiného. Fotbalisté byli rozdělení do dvou skupin: mladší a starší, třetí skupina byla zaměřená na sport všeobecně a fotbalu se vyhýbala. Kdo si fotbal chtěl zkusit, šel na trénink s fotbalisty.

Skvělé je, že celá řada dětí projevila zájem začít s fotbalem v našem klubu a další chtějí přejít ze svých mateřských týmů. Smyslem kempu bylo nejen zabavit děti a připravit jim týden plný pohybu a zábavy, ale také ulevit rodičům a podpořit aktivity FC Zličín. Vše se povedlo na jedničku. 

Už se těšíme na příští rok a začátek letních prázdnin, kdy opět chystáme tři týdenní příměstské kempy.