Povinné vítězství na Újezdě

V 21. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v sobotu 9. 6. 2018 zajížděli na hřiště FK Újezd nad Lesy.

V posledním venkovním zápase tohoto soutěžního ročníku jsme zajížděli až do Újezdu nad Lesy, kde nás čekal soupeř, který se nachází na posledním místě přeboru mladšího dorostu. A jen výhra by dávala domácím aspoň teoretickou naději na záchranu. Díky různým  ,,problémům“ nám chybělo několik hráčů a tak na zápas s námi jeli i tři kluci ze starších žáků, za což jim patří poděkování. Od úvodního hvizdu jsme měli mírnou převahu a snažili se hrát kombinačně a po zemi. Domácí hrozili jen z dlouhých nákopů, které jsme dokázali pohlídat. Dvakrát nás v prvním poločase podržel Budský v naší brance. Do vedení jsme se dostali v 16 min.,  kdy po standartní situaci z naší pravé strany poslal do vápna přetažený centr Vinš a hlavou otevřel skóre zápasu Tseber – 0:1. Další velké příležitosti, které měli Karták a Tseber zůstaly nevyužity…

Druhý poločas jsme chtěli co nejdříve rozhodnout a přidat pojišťovací branku, což se nám povedlo hned ve 44.minutě.Vinš zatáhl po pravé straně skoro až k čáře, na jeho polovysoký centr si naběhl opět Tseber a z hranice malého vápna se nemýlil – 0:2. I v druhém poločase jsme měli několik příležitostí ke skórování, ale bohužel třetí branku se nám již přidat nepodařilo. I tak jsme zápas dotáhli bez větších problémů do vítězného konce. Kladem tohoto zápasu je, že  se kluci  snažili držet balón na zemi, kombinovat, hrát na jeden dotek  to , co bychom chtěli hrát, jen musíme přidat větší kvalitu… V posledním kole nás čeká vedoucí celek a již jistý vítěz přeboru mladšího dorostu – SK Union Vršovice…

Pražský přebor, 21. kolo, sobota 09.6.2018, 17:00

FK Újezd nad Lesy 0:2 FC Zličín