Obří turnaj v Drážďanech je za námi

Letos se turnaje účastnila 2 družstva přípravky a předvedla své maximum. Oba týmy měly těžké soupeře a popasovali se s tím výborně.

Letos se turnaje účastnila 2 družstva přípravky a předvedla své maximum. Oba týmy měly těžké soupeře a popasovali se s tím výborně.

Předně musím uvést, jak proběhlo rozdělení týmů, aby nedocházelo k nějakým nepodloženým spekulacím. Obvykle to bývá tak, že vytvořím dva týmy (když startují 2 týmy), kde je rozhodující jen fotbalový um. Letos jsem ty kritéria trochu upravil, protože to, že někdo umí kopnout do míče, lépe než jiný, neznamená, že se na hřišti přetrhne. Takže kritérium byl nějaký fotbalový um a na roveň tomu byla postavena bojovnost, nasazení, obětování svého osobního pohodlí ve prospěch týmu a také ti co se snaží zlepšovat a vnímají mé rady. Někdo, kdo stále opakuje stále stejné triviální chyby (tedy hlavně ti, kteří pod mým vedením fungují déle než 1 rok), tak je to pro mne znamení, že fotbal je pro ně jen nějaká aktivita, která není tolik podstatná. Já chci mít tým bojovníků, kteří se na hřišti přetrhnou pro týmový a potažmo i svůj úspěch. Takže tam bylo několik kluků, které bych po fotbalové stránce umístil do jiného týmu, ale to druhé kritérium je poslalo jinam. Budu konkrétní, Artem Škarupa má spoustu fotbalových nedostatků, ať už je to zpracování, či hledání správného prostoru na hřišti. Ale poslední měsíc mě přesvědčil, že si Artem zaslouží být v týmu s těmi, kteří se jeví silnější, Artem bojuje, nic nevypustí a dokáže svým nasazením strhnout ostatní a to musím ocenit.

Rozhodl jsem se, že budeme hrát více defenzivně, protože pro otevřený technický fotbal nemáme takovou kvalitu a pohyb.

Žlutý tým začal turnaj dobře, hned v prvním utkání vybojoval remízu 0:0 s SG Dresden Striesen, ale mohl i vyhrát protože Tobi běžel sám na brankaře, ale netrefil branku. Druhý zápas prohrál s Rheinickerdorfer Fuchse, ale jen 0:2. Třetí zápas remizoval 0:0 s Lok Engelsdorf a poslední zápas ve skupině prohrál 0:3 s TSV Elektronik Gornsdorf – škoda, že tým dostal 2 úplně zbytečné branky, kterým se dalo zabránit, stačilo jen jít do souboje, ale když se souboji vyhneme, tak to soupeři dost usnadňujeme. Dostat o jeden gól méně, tak kluci šli do bojů o 16.-20. místo, protože by měli lepší skóre než Lok Engelsdorf.

Ve skupině o umístění kluci hráli tak jak jim stačili síly. V jednom zápas vedli, ale 15 vteřin před koncem soupeř srovnal. A opět velmi lacině, místo aby udělali 2 kroky k míči a zblokovali, či zpomalili střelu, tak radši jeden ze svěřenců couvnul……. Zbylé zápasy jsme prohráli, ale žádný debakl to nebyl.

Žlutí skončili poslední, ale dokázali 3 zápasy neprohrát (což je oproti minulému roku výrazné zlepšení), na lepší umístění mohli pomýšlet, ale k tomu je potřeba bojovnost, a tam ne vždy od všech byla (fotbal je týmový sport, kde každý musí ze sebe vydat to nejlepší, když nevydá, je to jako by si tým k noze přivázal železnou kouli – dá se dlouho bojovat, ale nakonec ta koule člověka stáhne dolů).

Výrazné výkony předvedli Evžen Spirin, Adam Hrkel, Ema Santillánová a chvílemi i Tobiáš Štokr.

Oranžový tým v prvním zápase narazil na domácí Dresdner SC a po velkém boji a trochu i šťastné brance Ondry Šulce jsme zvítězili. Druhý zápas jsme po brankách Petra Červeňáka a Artema Škarupy porazili 2:0 SG Rotation Prenzlauer. Třetí zápas nás čekal klíčový duel proti fotbalovému gigantu – RB Lipsko. Věděli jsme, že pokud chceme hrát o medaile, tak nesmíme prohrát. Byl to velký boj, Lipsko bylo techničtější, ale náš tým byl bojovný a disciplinovaný. Měli jsme 2 šance, ale nedokázali jsme šanci proměnit, což se Lipsku k naší smůle podařilo. Z jedné velké příležitosti dali gól a vyhráli 1:0. Poslední zápas nás čekal FSV Zwickau 2 – kluci předvedli kvalitní výkon a po gólech Matyáše Doudy a Petra Červeňáka jsme zvítězili 2:0.

Čekala nás skupina o 6-10. místo. Tam jsme všechny zápasy prohráli bez vstřeleného gólu a skončili tak desátí.

Všichni kluci hráli naplno, z toho jsem měl radost. Samozřejmě chyb bylo také dost, ale spoustu jsme jich dokázali hned napravit, protože kluci do toho dali srdce a blokovali střely vlastním tělem. Všichni hráli dobře, ale výkon Matyáše Doudy byl ještě o level výše a po zásluze byl vybrán do All Stars turnaje (z každého týmu jeden hráč) stejně jako Evžen.

Konečně jsme dokázali na tomto obřím turnaji předvést dobrý výkon a výsledek, z 25 účastníků jsme za sebou nechali 15 týmů, což se ještě nikomu ze Zličína tady nepovedlo. Snad si všichni tento turnaji užili a získali zkušenosti, které pak přetaví v další části sezony do zlepšených výkonů.

Sestavy:

Žlutý tým: Hrkel – Spirin, Křovák A., Křovák J., Kolev, Štokr, Santillánová, Novotný, Kadlec, Ohem,

Oranžový: Mencl – Lukeš, Šulc, Kašný, Wolfschütz, Douda, Červeňák, Škarupa

Vítězem se stal FSV Zwickau 1, druhé skončil RB Lipsko, třetí FSK Brieske Senfteberg