O pohár starostky MČ Praha 5 Zličín

V sobotu 15.6.2013 jsme na Zličínském pažitu přivítali mužstva z Čech, která se účastnila turnaje mladších žáků, pro ročník 2001 a mladší.

V sobotu 15.6.2013 jsme na Zličínském pažitu přivítali mužstva z Čech, která se účastnila turnaje mladších žáků, pro ročník 2001 a mladší.

Za příjemného počasí se rozehrály dvě skupiny po pěti mužstvech. Do skupiny A byl kromě domácího mužstva ještě nalosován Baník Most, Union Vršovice, Rašelina Soběslav a Baník Švermov. Skupina B byla složena z MAS Táborsko, Sokol Stodůlky, FC Háje, Baník Stříbro a SK Motorlet.  Od úvodu bylo k vidění několik zajímavých zápasů, které měly vysokou kvalitu. Domácí mužstvo vstoupilo do turnaje těsnou výhrou 1:0 nad Unionem Vršovice  a nutno podotknout, že to byla šťastná výhra, protože za nerozhodného stavu hosté zahodili 100% šanci !  Nám se podařilo rozhodnout minutu před koncem zápasu, když se individuálně prosadil Bartoška.  K druhému zápasu jsme nastoupili proti mužstvu Rašelina Soběslav. I když jsme měli v zápase herně navrch ,tak jsme po 10 minutách prohrávali 0:2. Nedokázali jsme uhlídat vysokého hráče hostí, který se 2xgólově prosadil. I přes nepříznivý vývoj zápasu jsme se snažili o kontaktní gól, což se nám povedlo v 17. min., když  pokutový kop za ruku hostí proměnil s přehledem Hnízdil.  Mužstvo nechtělo v tomto zápase prohrát a vyrovnávací branku na 2:2 vstřelila těsně před koncem po závaru Cvrčková. Po dobrém obědu nás čekal velice těžký  zápas s Baníkem Most, který po překvapivé prohře se Soběslaví musel zabrat. Zápas zvládnul, v celém zápase byl lepším mužstvem a zaslouženě vyhrál 3:1, když nám se podařilo snížit za stavu 3:0 Hnízdilem. Tento zápas rozhodl, že semifinále se nám vzdaluje, ale šance ještě žila. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Baníku Švermov . Zápas jsme zvládli a vyhráli 1:0, ale opět se projevil náš problém v koncovce, protože několik našich šancí zůstalo nevyužito. Z naší skupiny postoupilo do semifinále z prvního místa mužstvo Rašeliny Soběslav   a z druhého místa mužstvo Baníku Most. Nás čekal zápas o 5-6. místo.  Ve skupině B překvapivě postoupilo do semifinále z prvního místa mužstvo Stodůlek a z druhého místa mužstvo MAS Táborsko.

Skupina A                                                Skupina  B

1. TJ Rašelina Soběslav  10 b.               1. TJ Sokol Stodůlky 10 b.

2. FK Baník Most  9 b.                          2. FC MAS Táborsko 7 b.

3. FC Zličín 7 b.                                  3. FC Háje 5 b.

4. Union Vršovice 1 b.                          4. SK Motorlet 4 b.

5 Baník Švermov 1 b.                           5. TJ Baník Stříbro 1 b

 

Semifinálové zápasy rozhodly o tom, že ve finále si zahrají dva velcí favoriti turnaje – Baník Most a MAS Táborsko, které zvítězilo 2:0 nad mužstvem ze Soběslavi  . Ve druhém zápase zvítězil Most nad Stodůlkami těsně 1:0. Po odehrání semifinálových zápasů byly odehrány zápasy o konečné umístění.  O 9. Místo -  porazil Baník Stříbro další hornický klub Baník Švermov 2:0. V zápase o 7. místo nastoupil SK Motorlet proti Unionu Vršovice. Diváci v normální hrací době branku ne viděli a tak musely přijít na řadu pokutové kopy. Lépe tuto situaci zvládli kluci z Vršovic a na penalty vyhráli 2:0 a tím si zajistili konečné 7. místo. V souboji o 5. místo nastoupilo domácí mužstvo proti FC Háje. Od začátku se hrál velice útočný fotbal, hosté měli mírnou převahu, ale do vedení jsme se dostali my. Kluci z Hájů  to ale nezabalili a díky dvěma trefám, šli do vedení. Nám se podařilo tři minuty před koncem vyrovnat.  Další branka už nepadla a tak bylo jasné, že i v tomto zápase budou rozhodovat penalty. Pevnější nervy a větší klid na svých kopačkách mělo domácí mužstvo a zvítězilo 2:1 na p.k. čímž si zajistilo konečné pěkné  5 . místo. V souboji o bronzové medaile potvrdilo mužstvo Stodůlek roli mírného favorita a 2:0 porazilo Soběslav a obsadilo konečné třetí místo. Ve finále, které bylo vy vrcholením celého turnaje , začalo lépe mužstvo Baníku Most a v polovině zápasu vedlo 2:0. Postupně se ale i kluci z Táborska dostávali do zápasu , a když přidali kontaktní branku na 2:1 ,začali si vytvářet i další  šance. Když se jim nepodařilo proměnit ani velkou příležitost  v poslední minutě, kdy skvěle podržel své mužstvo Mostecký gólman, bylo rozhodnuto. Vítězem turnaje se stává mužstvo FK Baník Most.

Konečné pořadí : 1. FK Baník Most  2. FC MAS Táborsko  3. TJ Sokol Stodůlky  4. FK Rašelina Soběslav 5. FC Zličín 6. FC Háje 7. Union Vršovice 8. SK Motorlet 9. Baník Stříbro 10. Baník Švermov

 

Nejlepší hráč turnaje : Červ Daniel - FC MAS Táborsko

Nejlepší střelec turnaje : Džuban René – FK Baník Most

Nejlepší brankář turnaje : Voříšek Patrik – TJ Sokol Stodůlky

Závěrem mi dovolte ,abych jménem pořadatelů poděkoval všem, kteří nám pomohli s organizací a zajištěním  turnaje a zejména pak MČ Praha 5 Zličín a spol. lahůdky Cajthaml .

 

Fotky z turnaje najdete ve fotogalerii.