Nejdříve těsná porážka s Hořovicemi, za týden vydřená výhra nad týmem ze Slaného!

V dalším zápase zimní ligy jsme narazili na tým z Hořovic. Čekal nás těžký soupeř, který zatím neztratil ani bod. Opět jsme vsadili na rozestavení 4-3-3 se změnami v sestavě, neboť si chceme vyzkoušet kluky na různých postech s různými úkoly.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si první šanci, ale gólman hostí Kartyho vychytal. I nadále se hrál útočný fotbal, kde hosté využívali především dlouhých míčů a rychlých, šikovných křídel, zatímco my se snažili o rychlou kombinaci, díky které jsme chtěli překonat střed hřiště pomocí tří, čtyř nahrávek. Hosté se po dvou našich individuálních chybách dostali do vedení 0:2. My jsme do poločasu ještě zásluhou Matyho, který využil rychlé kombinace na levé straně, snížili na 1:2.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivně, avšak naše šance zůstali nevyužity, a tak hosté trestali. Dokázali odskočit až na rozdíl tří branek, 1:4. Potom, co jsme ještě více otevřeli hru, tak rozhodčí odpískal nesmyslnou penaltu. Sádlis nás však v této situaci podržel a obraz hry se náhle změnil. Od té doby jsme diktovali tempo hry my a dokázali stav korigovat na rozdíl jediné branky, 3:4. Na víc však čas nezbýval, a tak jsme padli, nutno říci, že ovšem se ctí.

Jsem rád, že naše dostává tvář a obraz. Kluci se snaží plnit, co mají. Snaží se hrát na maximálně tři doteky, snaží se rychle pressingem získat míč zpět. Co nás ale sráží dolů je velký počet chyb a ztrát. Na tom musíme hodně zapracovat, a především kluci musí situace řešit sice v rychlosti, ale také v klidu. Dále nám váznou náběhové situace útočících hráčů. Máme sice něco nacvičeného, ale jakmile se situace na hřišti vyvrbí jinak, kluci nedokáží reagovat. Musí si uvědomit, že mají hlavu, kterou musí fotbalově při hře používat. A poslední věc, se kterou jsem nebyl spokojen a na které musíme zapracovat je sebevědomí, odvaha a hra na riziko při defenzivních činnostech. Kluci si musí věřit, že dokáží ubránit soupeře 1na1.

Dnes jsem s výkonem spokojen. Pokud do dalšího zápasu ubereme počet chyb, zlepšíme pohyb po hřišti a budeme více důrazní, pozitivní výsledek se brzy dostaví.

Trenér Honza

 

Další zápas zimní ligy nám do cesty postavil tým ze Slaného. Hosté byli velice dobře fyzicky a silově vybaveni a nás nečekal jednoduchý zápas.

V kabině jsem klukům říkal, že kvalita naší hry má stoupající tendenci, ale už by to chtělo potvrdit i výsledkově. Opět jsme vsadili na rozestavení 4-3-3. Vzhledem k velkému počtu zranění a marodce jsme museli do brány povolat Kakaa, který nás velice podržel.

Do zápasu jsme vstoupili dobře. Kluci se snažili rychle kombinovat a překonat středovou řadu soupeře dvěma-třema nahrávkama. Hosté hrozili dlouhými míči a standartními situacemi. Paradoxně jsme to byli my, kdo se dostal po standartní situaci do vedení, když si odražený míč našel Maty a nekrompomisně zakončil, nádherný gól, 1:0. Kluci se od té doby ujali taktovky a hosty k ničemu nepouštěli. Sami však dělali spoustu chyb, a tak jsme se do šancí nedostávali. Pak však přišla naše chyba při rozehrávce, zbytečný faul ve vápně, penalta a stav 1:1.

Druhá půle se nám ale vůbec nepovedla, byl jsem s ní hrubě nespokojený. Kluci si nahrávali pouze na vlastní polovině, vázl nám pohyb a aktivita jak středových, tak krajních hráčů. Náš první dotek neměl potřebnou kvalitu, naše kombinace byly pomalé a především se kluci báli hrát na riziko a zdálo se mi, že se jim vytratilo potřebné sebevědomí. Hosté byli celou druhou půli lepší. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, unikl Sojkyč, byl faulován a následný pokutový kop s přehledem proměnil. Zápas jsme tedy vyhráli 2:1.

S dnešním výkonem nejsem vůbec spokojen. Snažíme se kluky dostávat jak v trénincích, tak v zápasech do těžkých situacích a chceme po nich, aby je řešili kombinačně a především směrem dopředu. Bohužel dnes byl každý náš dotek dozadu, kluci hráli na moc doteků a volili špatná řešení. Stále jsme ve fázi přípravy, je ale potřeba na těchto věcech pracovat a přemýšlet nad nima.

Chceme se prezentovat rychlým, aktivním fotbalem s okamžitým pressingem, bohužel ten nám vázne vzhledem k lenosti kluků a ne-důrazem. Kluci to v sobě mají, vědí co mají hrát a dělat, jen to chce mít zdravé sebevědomí a nebát se hrát na riziko. Věřím, že společnou prací to zvládneme.

Gratuluju klukům k vítězství.

Trenér Honza