Na Zličíně Chabry poprvé prohráli !

V dalším kole jsme na umělé trávě hostili suverénně vedoucí mužstvo naší skupiny SK Chabry.

Před zápasem jsme se museli obejít bez dvou hráčů našeho kádru a tak jsme měli  opět jen jednoho hráče na střídání. V zápase jsme neměli co ztratit a po dvou dobře zvládnutých  zápasech  jsme chtěli pokračovat v dobré hře. Od začátku se hra odehrávala většinou ve středu a šancí bylo na obou stranách minimum. První změna skóre přišla ve 12.min. Měli jsme výhodu dvou rohových kopů a ten druhý využil Derda, když hlavou v náběhu pěkně míč umístil pod břevno 1:0. Hosté byli tímto vývojem zaskočeni a bylo vidět, že jejich hra postrádá přesnost i myšlenku. Bohužel s vyrovnáním jsme hostům dost pomohli. Na levé straně jsme špatně řešili situaci a došlo ke zbytečné ztrátě, kdy  toho hosté využili.  Jejich zatažení po křídle a následný přesný centr byl precizně zakončen k tyči 1:1 ve 26.min. Před poločasem jsme měli ještě náznak šance, ale hostující gólman si s touto situací poradil.

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že musíme i nadále být  velice aktivní ve hře dopředu a pokusit se využít rychlý přechod po křídelních prostorech.  To se nám podařilo hned ve 36.min. když rychlý brejk zakončil kapitán Jíra 2:1. I nadále jsme hráli aktivně, ve 43.min jsme mohli naše vedení zvýšit. Na pravé straně se uvolnil Jirka a poslal centr do vápna, na který ale nabíhající Kliment o pár centimetrů nedostal. O dvě minuty ale bylo veseleji. Zima zahrával rohový kop, který byl zablokován, míč se dostal k Mullerovi, který ho vrátil zpět na Zimu. Ten si míč přistrčil a ránou pod břevno prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:1. Na hráčích byla vidět pohoda a odhodlání tento dobře rozehraný zápas zvládnout .  Hosté  se pokusili zápas zvrátit a začali hrát na tři útočníky. Jejich jediná velká příležitost přišla v 52.min. Po pravé straně se dostali do vápna a  prudkou střelou na  gólmana Masopusta, který míč  jen zblokoval a ten už se kutálel do opuštěné branky. Naštěstí se tam objevil jeden z našich obránců a podařilo se mu míč vykopnout do bezpečí. Hosté měli i nadále mírnou převahu, ale jejich snaha končila před naším velkým vápnem. Naše šance se vytvářely z rychlých brejků, ale jejich řešení bylo nepřesné. A tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce a vychutnali si pocit z krásných tří bodů. Mužstvo se přesvědčilo, že se dá hrát skoro s každým soupeřem. Za celkový přístup a max.nasazení musím celé mužstvo pochválit.

1. A třída skupina B, 9. kolo, neděle 03.11.2013, 12:00

FC Zličín 3:1 SK Chabry