Na Vyšehradě jsme si s chutí zastříleli

V prvním jarním venkovním zápase jsme zajížděli na hřiště Béčka Vyšehradu, kterému jsme chtěli vrátit podzimní smolnou jednobrankovou prohru.

Na umělce, která je jak koberec, jsme chtěli hrát hlavně po zemi s rychlým přechodem do útoku. Úvodních deset minut se hrál fotbal nefotbal s množstvím nepřesností a osobních soubojů na obou stranách. Naše velká šance přišla v 11.min., když po pravé straně podnikl rychlý přechod Jirka, ale jeho ostrý centr Derda špatně trefil a míč, který následně z dorážky skončil v síti, byl zahrán rukou a tak gól nemohl být uznán. Tahle příležitost nás nabudila a postupně jsme začali být aktivnější a častěji si začali vytvářet příležitosti, a tím dostávali domácí mužstvo pod tlak.  První změna skóre přišla ve 20. min., když na polovině hřiště přesnou přihrávkou vysunul Baláž Derdu, který nabídnutou příležitost chladnokrevně podél vybíhajícího brankáře využil na 0:1. I nadále jsme byli aktivní a ve 30 min. jsme měli výhodu tří rohů, ale hlavička Ďubašíka skončila těsně vedle. Tentýž hráč vystihl následnou nepřesnou rozehrávku domácích, ale nabídnutou příležitost nedokázal proměnit. Do poločasu jsme měli ještě jednu 100% gólovku, když po pěkné kombinaci  Zima-Ďubašík-Baláž, posledně jmenovaný udělal kličku i brankáři, ale do opuštěné branky míč nedokázal dopravit a trefil boční síť !

O přestávce jsme si řekli, že se pokusíme zápas co nejdříve rozhodnout . Vstup do druhého poločasu nám vyšel a i nadále jsme hráli velice aktivně. Ve 37.min. ještě Baláž svojí další šanci nevyužil a jeho střela šla těsně vedle. Změna skóre přišla ve 42.min, když po další pěkné kombinaci Jirka-Hnízdil-Derda, posledně jmenovaný přesně zakončil na 0:2. V této chvíli už bylo jasné, že na Zličín povezeme tři body a na hráčích byla vidět velká chuť do hry. Další změna skóre přišla v 55.min. když další velkou šanci neproměnil Baláž, ale míč vybojoval Ďubašík a střelou z poza vápna k tyči nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci 0:3. Na hřišti jsme začali dominovat, naše defenzíva fungovala bezchybně a domácí mužstvo jsme kromě jedné střely vůbec do ničeho nepustili. Svůj střelecký ,,koncert“ korunoval Derda, který v 59.a60.min dvakrát skóroval, když zejména čtvrtý gól byl parádní-vyběhnuvšího domácího gólmana přehodil parádním lobem !  Poslední branka na 0:6 pro Zličín přišla v 66.min.Po akci-Ďubašík-Derda-Zima se trefil  povedenou střelou za tyč Zima, který odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů ve Zličínském dresu a věřím, že v tom bude pokračovat. Dnes jsme podali zejména ve druhém poločase velice kvalitní výkon, který snese přísnější měřítko. Jestli to byla jen jarní vlaštovka, nebo standartní výkon nám ukážou  další zápasy !