Na turnaji v Německu jsme skončili na 3. místě

V Sobotu 19.6. jsme brzy ráno vyrazili směr Německo, kde nás čekal v sobotu turnaj a v neděli přátelské utkání s FV Blau Weis Stahl Freital.

Turnaje se zůčastnilo 10 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Svojí skupinu jsme vyhráli s třemi výhrami a jednou remízou, s celkovým skórem 7:0. Turnaj se hrál 1×10 minut, což bylo kritizováno i domácími fanoušky, protože hrací doba byla velice krátká. Navíc se hrálo na umělé trávě, nebo spíše tartanu, což bylo velice náročné na techniku s balónem a i u našich hráčů byly vidět technické nedostatky. Po základní skupině jsme postupovali z prvního místa do semifinále, ale s herním projevem jsem určitě spokojen nebyl. V semifinále nás čekalo mužstvo KSV 90 Weiswasser. Tento klíčový zápas jsme bohužel nezvládli . Sice jsme hráli prakticky na jednu bránu a soupeře nepustili za půlku, v naší koncovce nastal ,, totální kolaps“ a brankáře soupeře jsme nepřekonali ani z těch 100% šancí. A tak na řadu přišly penalty, které už jsou loterie …. Tato situace také nastala. Naši tři exekutoři penalt se sice snažili střely umístit do stran, ale ani jednou netrefili branku a soupeř ve třetí serii nezaváhal. Tím pro nás skončil boj o zlato. Na straně hráčů a trenérů Weiswasseru byla ohromná radost, protože si uvědomili jak silného soupeře vyřadili a naši hráči byli hodně smutní a někteří to i oplakali… Ale tak to někdy je . V boji o třetí místo jsme nastoupili proti mužstvu Dresden SC .V zápase jsme měli silnou převahu, ale překonat brankáře hostí se nám opět nedařilo. Mužstvo se snažilo kombinovat a předvedli jsme asi nejlepší výkon na turnaji. Opět se tedy rozhodovalo na penalty, ale určení exekutoři tentokrát nezaváhali a v celkovém pořadí jsme nakonec obsadili 3. místo.

Naše výsledky ve skupině Post Germania Bautzen 2:0 SG Dittmanndorf 0:0 SG Motor Freital 4:0 FV Blau Weis Stahl Freital 1:0

Konečné pořadí : 1.Post Germania Bautzen 2. KSV 90 Weiswasser 3. FC Zličín

V neděli jsme odehráli přátelské utkání s mužstvem FV Blau Weis Stahl Freital v jeho pěkném sportovním areálu, na perfektním pažitu. Zápas se hrál 2×25 minut a od úvodního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu od brány k bráně. V 15. minutě jsme po zaváhání naši defenzivy dostali branku, ale naše hra byla stále velice dobrá, v pohybu s kombinací, ale ta koncovka…. Vstup do druhé půle byl pro nás dost nešťastný, když náš dezorientovaný hráč si dal vlastní branku. Mužstvo se nepoložilo a naše hra byla velice aktivní, za což jsme byli odměněni dvěma brankami, které vstřelil střelami z dálky kapitán Hnízdil. Naše další příležitosti zůstaly nevyužity a tak se kopaly penalty. Při nich se vyznamenal náš brankář Martin Lednický, který všechny pochytal a tak jsme uspěli. Tento zápas hodnotím velice kladně a celé mužstvo musím pochválit za perfektní výkon, který se mi moc líbil !!!