Na Aritmu jsme nestačili ani v přesilovce

Po vítězství nad vedoucí Čafkou nás čekal další těžký soupeř - Aritma. V první půli jsme do Aritmu jasně přehrávali. Do not nám nahrálo i vyloučení domácího I. Pánka už ve 37.minutě. Po přestávce však přišel kolaps a domácí zápas suverenně ovládli.

Do důležitého souboje o čelo tabulky nastoupila obě mužstva bez řady hráčů. Domácím chyběli distancovaní Valenta s D. Vackem a na laviče zůstal zraněný špílmachr Hrabák. Trenér Drahokoupil se museli obejít bez zraněného Merty a vykartovaných Nováka s Roubíčkem. Na poslední chvíli se museli obejít i bez Šatného. Zápas jsme začali aktivněji. Po rohu hlavičkoval nepřesně Čížek a střelu stejného hráče bez problému chytal Janda. V 10.minutě naše obrana poprvé zazmatkovala, ale Adamec odražený míč poslal mimo tyče. V 19.minutě I. Pánek fauloval těsně před šestnáctkou Lukeše. Přímý kop však Čížkovi Janda zlikvidoval Na druhé straně z přímého kopu pálil O. Rybka, ale mířil jen do zdi. Domácí nevyužili ani další chaos v naší šestnáctce. Ve 26.minutě poslal Valoušek dlouhý pas na Čížka, ten našel přihrávkou Moravce, kterému střelu v poslední chvili zblokoval I. Paněk a Janda už situaci vyřešil. Za dvě minuty to Moravec zkoušel technickou střelou a Janda konečky prstů vyškrábl míč přes břevno své branky. Ve 32.minutě přišla naše tutovka. Čížek přesným centrem našel volného Lukeše, ten sám před brankou hlavičkoval mimo tyče. Důležitý okamžik zápasu přinesla 37.minuta. I. Pánek u brankové čáry fauloval Zahálku a v následné strkanici do něj vrazil a poslal ho k zemi. Náš stoper vyvázl se žlutou kartou a mladší z bratrů Pánků se po červené kartě odporoučel do šatny. V hektickém závěru poločasu jsme nejdříve nevyužili brejk a přečíslení a na druhé straně už se domácí radovali z gólu po hlavičce Nováka. Radost jim pokazil těsně před tím odpískaný útočný faul.
Hned v první minutě po přestávce z levé strany upaloval sám na Jandu Čížek, ale koncovku pokazil a branku minul. Tím naše aktivita nečekaně rychle vyprchala a hru ovládli oslabení domácí. Ti si připravili několik standardních situací, ale hlavičky Nováka po něm i Ombusanyi cíl minuly. V 65.minutě si na pravé straně u postranní čáry Marousek snadno poradil hned s dvojicí našich hráčů, posunul si míč do středu hřiště a levačkou zamířil po zemi přesně k tyči. Zamazal na míč nedosáhl a bylo to 1:0. Za tři minuty pronikl do naší otevřené obrany O. Rybka a Koblic jej zastavil až faulem v šestnáctce. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil se štěstím a s pomocí tyče M. Pánek. Definitivní K. O. nám zasadil Obusanya. Ten ve vápně lehce obral o míč Mlejnka, udělal kličku Zamazalovi a do prázdné branky přidal třetí gól. Náš čestný úspěch zaznamenal až ve třetí minuta nastavení výdařeným volejem Šimonovský.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Měli jsme problémy se sestavou, ale to nás neomlouvá, ani domácí nebyli kompletní. V první půli jsme byli lepší a měli i velké šance. Navíc nám pomohlo vyloučení. To, co jsme předvedli po přestávce, nechápu. Snad nás tahle facka probere a vrátíme se zpátky na zem.
Tomáš Kubr (Aritma): S první půli jsem byl hodně nespokojený. Vůbec jsme se nedostali do zápasu a Zličín byl jasně lepší a měl i šance. Paradoxně nám pomohlo vyloučení . O přestávce jsme si to v kabině vyříkali. Hráči se zklidnili a druhou půli odmakali. Po přestávce už jsme byli jasně lepší a vítězství je naprosto zasloužené.