Na Aritmě bez bodu a bez disciplíny

Dvě chyby v obraně a nediscpilinovanost Nováka se Siganem, to byly hlavní příčiny naší porážky na Aritmě.

Dvě chyby v obraně a nediscpilinovanost Nováka se Siganem, to byly hlavní příčiny naší porážky na Aritmě.

V brance nahradil distancovaného Šokoďka Tomko a už ve 3.minutě musel čelit střele Adamce, ale bez problémů ji skryl v náruči. Na druhé straně těsně vedle mířil Novák. V 9.minutě naše obrana dala prostor i čas Marouskovi, ten se snadno proháčkoval až do šestnáctky. Mířil sice mimo tyče, ale tam dobíhal Pánek a ve skluzu poslal míč do sítě. Pak se dlouhé minuty hrálo od vápna k vápnu bez většího vzruchu před brankami. Až přišla 24.minut a s ní rohový kop domácích. Centrovaný míč přes naší nedůslednou obranu propadl před Adamce a ten jej pohodlně doklepl za Tomkova záda podruhé. Ve 30.minutě jsme byli blízko kontaktního gólu. Na kolmou přihrávku Sigana si naběhl Novák, ale zamířil jen do tyče domácí branky. Poslední slovo do přestávky měl domácí O.Rybka, ale svůj únik po levé straně zakončil střelou nad branku.
Po přestávce trenér Drahokoupil posílil ofenzívu a obranu stáhl jen na tři hráč. Dostali jsme se do herní převahy, ale větší šanci jsme si vypracovat nedokázali. Naopak O. Rybka šikovně prostrčil míč Jarskému, ale ten pálil do oblak. Na dlouhý pas Sigana si pak nabíhal Novák, ale Janda vyběhl včas. Po akci Pánka se domácí radovali z třetího gólu, ale předčasně. Dorážka Jarského byla z ofsajdu. V 81.minutě Novák nepochopitelně fauloval na útočné polovině a po druhé žluté kartě náš tým oslabil. Přesto jsme se dočkali kontaktní branky. V 86.minutě zatáhl míč po levé straně stoper Krump, přes Jindráka jej poslal Vígerovi, který se šikovnou kličkou uvolnil a s přehledem poslal míč do sítě. Naší snahu o vyrovnání vzápětí zhatil trn od koho by se to nejméně čekalo, kapitán mužstva Sigan. Po faulu Marouska se po něm ohnal a na pokyn asistenta rozhodčího byl vyloučen. V závěru jsme tak v dvojnásobném oslabení místo snahy o vyrovnání čelili řadě šancí domácích. Tu jedinou nakonec proměnil v 90.minutě Marousek a zápas definitivně rozhodl.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): K úspěchu vede jen disciplinovaný a zodpovědný výkon. To, co jsme dnes předvedli k tomu mělo daleko. Rychlé dva góly jsme dostali po lehkomyslnosti v bránění. Pak nás oslabil nepochopitelně Novák a když jsme dali kontaktní gól, přišla nedsciplinovanost Sigana a bylo hostovo. Musíme se nad tím, co jsme tady dnes předvedli zamyslet a vyvodit z toho důsledky.
Tomáš Kubr (Aritma): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a to se také potvrdilo. Hráli jsme velmi dobře dozadu a k vážnější šanci jsme je prakticky nepustili. V první půli jen tyč a pak v uzávěru gól do rozhozené obrany. My jsme svoje šance proměnili a v závěrumohli přidat ještě další. Spokojen jsem se ziskem bodů.