Muži I.B/A, 26.kolo: FC Přední Kopanina B - FC Zličín B

Prvních 5.minut druhého poločasu rozhodlo o osudu celého zápasu. Domácí tým byl dnes nad naše síly.

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání jsme se sešli v počtu pouhých 12 hráčů. Bohužel v nějméně vhodnou dobu někteří hráči onemocněli, někteří si léčí svá zranění. Z A-mužstva jsme byli posíleni o Tomáše Krupičku a Milana Stolfa, bohužel třetí nominovaný hráč A-mužstva Jirka Janíček se bez omluvy na toto utkání nedostavil. Domácí hráči Přední Kopaniny nastoupili posíleni o 3 hráče základní sestavy A-mužstva, kteří v pražském přeboru měli na tento víkend stop za 4 žluté karty.

Od první minuty na nás domácí tým vlétl a bylo vidět, že chtějí utkání co nejrychleji rozhodnout. Až do 23.minuty jsme ale dokázali držet krok, bohužel pak přišla krásná střela z 20 metrů do levého horního rohu naší branky a prohrávali jsme 1:0. Za pět minut jsme si vypracovali 100% gólovou příležitost my, když se na hranici pokutového území objevil osamocený Stolfa, ale následná střela jako by mu vypadla z kapsy. Do konce prvního poločasu se již nic nestalo a tak se šlo do kabin s výsledkem 1:0. Do druhé půle jsme nastoupili s pocitem, že se nemůže nic stát. Domácí nás po třech minutách vyvedli z omylu a po rohovém kopu, kdy míč prošel celým malým vápnem, aniž bychom ho dokázali odkopnout, domácí útočník pohodlně skóroval na 2:0. Za další dvě minuty bylo 3:0, kdy slabou střelu z hranice šestnáctky pustil za svá záda Aleš Rosendorf. Bohužel jsme se z těchto rychlých gólů nedokázali až do konce utkání oklepat a tak se zbytek utkání odehrával především na naší polovině. V 72.minutě domácí po rychlém protiútoku zvýšují na 4:0. Utkání se dohrává již z nutnosti a podle toho to na hřišti i vypadá.

Filip Mírek (trenér FC Zličín B): „Domácí rezerva Přední Kopaniny byla nad naše síly. Po většinu utkání nás přehrávali a především jejich útočníci nám dělali velké starosti. O osudu utkání rozhodlo prvních 5.minut druhého poločasu, kdy jsme dvakrát zaspali a domácí nás za to tvrdě potrestali. Na tento zápas bychom měli co nejrychleji zapomenout.“