Mladší žáci v pondělí 18. srpna zahájili přípravu na sezonu 2014/15. Kluci a Ellen už budou hrát na polovinu hřiště, II. třídu.

Pondělní a úterní trénink byl zaměřen na práci s míčem s prvky Coerver coachingu.

Ve čtvrtek jsme sehráli přípravný zápas s FA AZ.

Dohodli jsme se, že budeme hrát na 3 třetiny.

Naše první třetina byla velmi špatná z herního pohledu. Jen díky výkonu brankaře jsme neprohrávali nějakým hrozivým výsledkem. Přesto se nám podařilo z naší snad jediné šance skórovat, 1:0.

Druhá třetina už přinesla jiný obraz hry, začali jsme více držet míč, lépe držet postavení při bránění a být také mohem nebezpečnější. Přesto hosté spálili mnoho velkých příležitostí. Druhou třetinu jsme vyhráli 2:1.

Třetí třetina byla z našeho pohledu ještě lepší, hráli jsme dost na riziko, ale dokázali jsme 2x skórovat. Hosté dvakrát korigovali. Posledních 5 minut nás štěstí opustilo, a hosté nakonec zaslouženě vstřelili 3 branky a zvítězili (i když jedna branka padla z evidentního ofsajdu - letos bude platit pravidlo o ofsajdu pouze ve vápně - přesto jsem neměl potřebu to nějak hlasitě komentovat, šlo o přátelák a hosté, kteří mají jak mezi trenéry tak mezi rodiči opravdu neskutečné etické chování (když to pískal jeden z trenérů), takže vím, že to neudělal schválně. Hlavně, že to kluky bavilo a mělo to náboj, výsledek byl vedlejší a ani to klukům po zápase nevadilo, protože měli pocit z dobře odvedeného výkonu - já také, ale až v 2. a 3. třetině. Buranské a hulvátské chování na hřišti a komentáře k rozhodčím a trenérům raději přenechám, s díky, jiným trenérům.

Příští týden nás čeká soustředění v domácích podmínkách a pak už jen soutěžní utkání. Během zimní pauzy budou kluci hrát domácí zimní turnaj a taky jsem už našemu týmu zajistil 16 halových turnajů (většina na umělé trávě v hale).