Královice na další výhru čekají marně, tentokrát je o body obral Zličín

Plných pět kol se fotbalisté Královic neradovali z vítězství a nepodařilo se jim to ani v kole šestém, kdy na svém pažitu přivítali stále se lepšící celek Zličína. Už po sedmnácti minutách prohrávali o dvě branky, pak v poli hru vyrovnali, ale nakonec to ani na bod nestačilo. Navíc jim více jak hodinu citelně chyběl vyloučený Hrazdíra. V oslabení dokázali výsledek jen korigovat na 1:2.

Domácí bez zraněného Nováka, Pláničky, Sochera a s nedoléčeným Randou pouze na lavičce nezačali dobře. Už v 7. minutě nezachytili rychlý průnik hostujícího Maye, který se prodral až do vápna a prudce vypálil. Mašín stačil míč jen vyrazit a dobíhající Kuchler ho z několika kroků propasíroval do sítě na 0:1.

Domácí odpověděli o dvě minuty později, kdy se po hezké narážečce s Dufkem dostal ke střele Šmíd, ale Schopf byl pozorný a vytěsnil jeho ránu na roh. Vzápětí Schopf včasným vyběhnutím zmařil i jasnou šanci Formáčkovi. Na druhé straně si zase Mašín poradil s tvrdou střelou Zeleného.

Pak přišla 17. minuta, další rychlá akce hostů, při které si May vyměnil míč s Valouškem, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Žáka a ten pohodlně k pravé tyči zvýšil na 0:2. A to už byla pro oslabený domácí celek pořádná sprcha.

Za dalších pět minut se pokoušel rozebrat hostující obranu s chutí hrající Krejča. Postupně se proháčkoval přes tři protihráče a když už se připravoval zamířit, byl jeho nápřah sražen na roh.

Důležitým okamžikem pro další průběh zápasu byla 30. minuta, kdy domácí Hrazdíra několik metrů za půlící čarou zastavil nedovoleným zákrokem dobře našlápnutého Maye a sudí Handl bez velkého rozpakování poslal domácího borce rovnou pod sprchu. Domácí se domnívali, že vyloučení bylo příliš přísné, ale nedalo se s tím už nic dělat.

Kdo čekal další brankostroj ze strany hostů, tak se mýlil. Naopak byli to domácí, kteří měli v závěru poločasu navrch. Ve 33. minutě Kuchler už uvnitř vápna podtrhl pronikajícího Krejču a domácí měli jedinečnou šanci ke snížení nepříznivého stavu. K penaltě se postavil zkušený Šmíd, ale zle s ní naložil. Slabou a ne příliš umístěnou střelu mu hostující Schopf skvěle lapil.

Ve 39.minutě se na levé straně šikovně uvolnil Formáček, prudce odcentroval před branku, kde nabíhající Krejča napálil balón do sítě a snížil tak na 1:2. Za tohoto stavu pak odcházela obě mužstva do kabin.

A domácí začali aktivně i po změně stran. V 51. minutě se po rychlé akci Formáčka dostal ke střele Dufek, ale bránu prudce přestřelil. Za dalších devět minut se po hezké spolupráci s Kahudou opřel do míče Krejča a pořádně v bráně natáhl hostujícího Schopfa. Z rychlého protiútoku hostů pak točená Žákova střela jen těsně minula pravou tyč Mašínovy brány.

V závěrečné půlhodině byla hra vyrovnaná, útoky se dál střídaly na jedné i druhé straně , ale vyloženou gólovou šanci si žádný tým nevypracoval. Domácí se v závěru snažili alespoň o vyrovnání, jenže hostující obrana dobře pracovala a do vážnější šance svého soupeře nepustila. Snad jedině pět minut před koncem mohl po brejku Formáčka změnit stav Krejča, ale jeho pohotová střela z otočky skončila nad břevnem.

Tři body tak putují do Zličína a Královice musejí na další výhru i nadále čekat.