Kapitáni Ondra a Tomáš vedli své týmy proti Spartě

V sobotu 12.3.2011 jsme časně ráno dorazili do tréninkového centra na Strahově, kam si nás k přátelskému dvojzápasu pozvala AC Sparta Praha (03). Hrálo se 4x15 minut systémem 4+1 na dvou hřištích zároveň. Pro naše děti to byl určitě velký svátek, protože nastoupily proti tak slavnému soupeři a myslím, že si to všechny užily.

,,A“ tým se svého úkolu zhostil poměrně dobře, kluci se snažili a herně to nebylo zase až tak špatné. Výsledkově po čtvrtinách 2:6, 5:1, 0:6 a 3:7, celkově tedy 10:20 to zase až tak optimisticky možná nevypadá, ale o to vůbec nešlo. Důležité je, že si všichni hodně zahráli a předvedli i hezké fotbalové momenty.

,,B“ tým to měl proti šikovným chlapcům ze Sparty velmi těžké. Tady bych chtěl zmínit našeho gólmana Tomáše Kalinu, který poprvé nastoupil s kapitánským céčkem a chytal výborně. Mnoha jistým gólům zabránil svými zákroky a snažil se i o konstruktivní rozehrávku bez nesmyslného vykopávání. V poli to klukům už tolik  nešlo, nejlepším byl Martin Jankovič, který se velmi snažil a za bojovnost zasluhuje pochvalu.

Trochu mi je líto, že nemohl nastoupit Tomáš Žídek, protože věřím, že s jeho fotbalovostí bychom dopadli ještě o něco lépe. V každém případě přípravný zápas proti kvalitnímu soupeři splnil svůj účel. Gólman Míra Novák, který nemohl ze zdravotních důvodů hrát, přijel i s tatínkem, aby povzbudil své spoluhráče. Velmi pěkné gesto. Proto na společné fotce nemohl chybět.

Sestava ,,A“: Mattes - Kazimourová, Vajdl - Linka, Šerý

Sestava ,,B“: Kalina - Berky, Latowski - Sklenička, Jankovič

Honzík Cháb, jako náš nejuniverzálnější hráč, hrál v obou týmech a na různých postech. Jak říká Jakub Dovalil: ,,Nominaci dělám podle univerzálnosti hráčů. To je trend dnešního fotbalu.“

Branky: Ondra Šerý  6, Filip Vajdl 2, David Linka, Honza Cháb